V dosavadním průběhu soutěže si tak připsali už jedenáctou výhru a v tabulce se společně s Plzní nadále drží v jejím čele.

Kouč Jihočechů Karel Forejt měl z utkání proti benešovskému celku obavy, které jeho průběh potvrdil.

„Věděl jsem, že to nebude vůbec jednoduché. Potýkáme se s velkou marodkou, takže základní pětka je přetížená a postupem času působila unaveným dojmem,“ poznamenal Forejt.

„Hráči zaslouží pochvalu za úvodní čtvrtinu a dobře jsme hráli i prvních pět minut třetího dějství. Dvakrát jsme utekli o téměř dvacet bodů, ale soupeř náš náskok dokázal pokaždé stáhnout a v závěru už to bylo i trochu o štěstí. I když je pravda, že hosté ani jednou nevedli a dotahování je také stálo hodně sil,“ konstatoval.

Kromě dlouhodobě zraněných hráčů stále chyběl rekonvalescent Rivers i nemocný Hron a Lions tentokrát nemohli využít ani pendly z Mattoni NBL. Proto obětavě pomohl Procházka, jenž před časem kvůli zaměstnání s basketbalem na této úrovni skončil.

Kalendářní rok Lions zakončí o víkendu souboji ve Zlíně a na půdě béčka Opavy.

„Rádi bychom pokračovali ve vítězné sérii. Ale čekají nás velmi silní protivníci a důležité bude, jak se dáme zdravotně do kupy, protože kluci už jsou hodně zbití. Mým přáním je proto aspoň jednou vyhrát,“ tvrdí Forejt.

J. HRADEC – BENEŠOV 92:88 (34:17, 53:44, 76:58)
Body:
Tomanec 27/2 trojky, Prachař 17/1, Švejda 15/3, Čech 14, Eisman 9/1, Novotný 5, Procházka 3/1, Houška 2 – Kysela 25/1, Nový 17, Malý 16/2, Husár 16, Zídek 12, Proskovec 2.
Trojky: 8:3.
Fauly: 22:20.
Trestné hody: 21/14:20/15.