První tři minuty ještě nenasvědčovaly tomu, že přijde hradecký uragán, i tak se však hosté zásluhou Nováka dostali do vedení 6:2. Pak však zaúřadoval šesti body v řadě Vošlajer a když přidal koš i Zuzák, sáhl svitavský kouč za stavu 4:14 k oddechovému času.

Ani pauza však domácím basketbalistů moc nepomohla. „Naše pozorná obrana fungovala na plné obrátky a v útoku jsme hráli s ladností pravého krále zvířat. Výsledkem bylo dalších šest bodů za sebou," pronesl sportovní ředitel Lions Radim Valcha.

Hradec však nehodlal polevit a nadále svému soupeři dokazoval, že si přijel pro vítězství. Svitavy se do konce úvodní čtvrtiny už zmohly jen na pouhé tři body hosté vedli dvaadvacetibodovým rozdílem – 7:29!

Ani úvod druhého dějství nevypadal, že by viditelně zaskočení Tuři mohli pomýšlet na zvrat. Po třech minutách měli Lvi stále náskok 20 bodů a na každý koš domácích odpovídali stejnou mincí.

Svitavy se přesto nechtěly vzdát tak brzo, následné minuty patřily jim a po bodech Šindeláře stáhli ztrátu na 13 bodů.
„Když se dvě minuty před koncem úvodní půle dotáhl soupeř na jednociferný rozdíl, trenér Karel Forejt okamžitě reagoval time outem a uklidňoval naše borce. I tak jsme v poločase vedli o devět bodů," zmínil Radim Valcha.

Rovněž třetí perioda přinesla ze strany Lions parádní výkon. Soupeři dovolili pouze 12 bodů a sami naopak přidali na obrátkách. Než se domácí hráči rozkoukali po odpočinku v šatně, prohrávali po trojce Robinsona o 16 bodů.

„Přesto jsme se znovu nevyvarovali mírného polevení a tahouni domácích Abercrombie se Šotnarem stáhli v 25. minutě manko do jednociferných hodnot," podotkl sportovní ředitel.

Neradovali se však dlouho, neboť hosté se nenechali znervóznět a po třetí čtvrtině si nadále celkem pohodlně drželi dostatečné vedení – 46:65.

K dramatu se neschylovalo ani v úvodu závěrečného kvartálu a Lvi si stále udržovali slušný náskok. Svitavským sice po vydařené tříminutovce svitla naděje, ale tu uťal další trojkou Robinson. Dvě a půl minuty před koncem tak jindřichohradecký celek vedl o 11 bodů a jejich protivník už se na žádný zvrat nezmohl.

„Zlomili jsme nepříjemnou sérii sedmi porážek a slavíme velice důležité a naprosto zasloužené vítězství. Své si odvedla hlavně základní pětka, když všichni skončili v dvouciferných hodnotách. Soupeře jsme přehráli a navíc mužstvo podalo zodpovědný výkon v defenzivě. Výhra je tou nejlepší pozvánkou na další důležitý mač, který nás čeká doma s Prostějovem," uvedl Radim Valcha.

Jihočeši nyní mají s Tury i lepší bilanci vzájemných utkání, což může v konečném účtování rovněž hrát svou roli. O další potřebné body v Kooperativa NBL budou Lions usilovat již v sobotu, kdy ve své hale přivítají v 36. kole v tabulce třetí Prostějov (18 hodin).

SVITAVY – J. HRADEC 78:85 (7:29, 35:44, 47:65)
Body: Abercrombie 25, Šotnar 24, Špaček 12, Teplý 10, Votroubek 5, Šindelář 2 – Robinson 21, Vošlajer 19 (13 doskoků), Zuzák 18, Novák 10 (9 doskoků), Autrey 10 (11 doskoků), White 2, Melski 2, Aušprunk 2, Hanuš 1.
Trestné hody: 33/22:26/17.
Trojky: 8:4. Fauly: 24:26.
Rozhodčí: Hrůša, Vondráček, Holubek.