Lucie Sekanová sbírala body pro USK Praha na dlouhých tratích

Lucie Sekanová vyrůstala v Sokolu České Budějovice pod vedením trenéra Petra Bahenského. Nyní závodí za USK Praha, avšak srdcem je stále Jihočeška. Na atletickém republikovém mistrovství družstev v Táboře pomáhala sbírat body pražskému týmu v bězích na 1500 a 3000 metrů. Úspěšnější byla na třítisícovce, kde skončila druhá a svému družstvu USK Praha pomohla sedmi body. Celkově jich USK nasbíral 204 a  soutěž družstev žen vyhrál.

12.9.2012

Jihočeská atletka Lucie Sekanová nyní závodí za USK PrahaFoto: Jaroslav Sýbek

Závodíte za USK Praha, ale první atletické krůčky jste dělala na jihu Čech u trenéra Petra Bahenského, je to tak?
Ano. Už jsou to myslím dva roky, co v českobudějovickém  Sokolu nejsem. V Českých Budějovicích u trenéra Bahenského jsem končila předloni v červenci.

Jak na spolupráci s Petrem Bahenským vzpomínáte?
Pan Bahenský mě trénoval sedm let. Jsem ráda, že jsem se pod ním mohla připravovat. Vyhovoval mi lidsky a je to i výborný trenér. Přivedl mě k atletice a ráda na něho vzpomínám.

Z jakého důvodu jste tedy u něho skončila?
Rozhodli jsme se, že bych mohla zkusit něco jiného. Změnila jsem trenéra, chvíli se mi dařilo, ale pak jsem začala mít pocit, že mám málo naběháno a rozhodla jsem se přestoupit k Robertu Štefkovi do USK Praha, který trénuje i Honzu Kreisingera.

Jak vám vyhovovalo při dnešním závodě počasí, nebylo příliš velké horko?
Závodila jsem tady před čtrnácti dny při extralize a to vedro bylo šílené. Dnes to bylo co se horka týká lepší, ale zase foukal vítr. Musíme se s tím zkrátka poprat.

Jak se vám v tom extraligovém závodu dařilo?
Ten závod na 3000 metrů jsem tu vyhrála. Pokoušela jsem se to rozběhnout. Monika Preibischová  se pak přidala a chtěla mi pomoct, jenže to vedro nás úplně vysálo. Byly jsme rády, že jsme doběhly do cíle.

V závodu družstev jste na této trati skončila druhá. Zdá se, že vám vyhovuje. Jedná se o vaši korunní disciplínu?
Běhala jsem 3000 metrů překážek, ale chci tuto trať přestat běhat, protože z toho bolí nohy. Hlavně achilovky. Zaměřím se teď hlavně na patnáctistovku. Doplňkově chci běhat pětikilometrovou a tříkilometrovou trať. Tři kilometry však bohužel nejsou mistrovskou disciplínou.

Co vás do konce sezony ještě čeká, byl závod v Táboře letošním posledním?
Na dráze to byl v Táboře můj poslední závod. Teď bych chtěla zkusit Běchovice, kde jsem naposledy závodila jako dorostenka a juniorka. Sedmého  října mě ještě čeká v Českých Budějovicích celorepublikový závod, jmenuje se Run Czech, jestli se nemýlím.

Pak už máte volno?
Po těch závodech v Běchovicích budu mít asi čtrnáct dní volno. Jinak ale běhám i v hale a běhám taky cross, takže závodím vlastně pořád.

Jak se připravujete v zimě?
Trénujeme především venku na stadionu na Sokolském ostrově, protože v Budějovicích není hala. Ten koridor, co je ve Sportovní hale, není pro běžce vyhovující. Správce nám na Sokolském ostrově protáhne tartan. Běháme i do kopců a dominuje silová příprava.

Co bylo pro vás letos největším zážitkem?
Největším zážitkem pro mě letos bylo vítězství na Evropském poháru mistrovských klubů. Vyhrála jsem tam běh na 3000 metrů přes překážky. S USK Praha jsme vyhrály i soutěž družstev a postoupily jsme do elitní skupiny.

Autor: Michal Havelka

12.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
Stanislavu Semrádovi z Kardašova Řečice se letos úroda obřích dýní povedla. Na snímku je s vnukem Zdeňkem.
11

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Opilec zpřelámal čtyřmetrovou lísku

Třeboňští házenkáři vyhráli derby v Sezimově Ústí

Sezimovo Ústí - Je bod ztrácejí třeboňští házenkáři na nejvyšší příčku II. ligy poté, co v 6. kole vyhráli jihočeské derby v Sezimově Ústí 24:21.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Hokejbalisté Olympu na západě Čech plně bodovali

Třemošná, Plzeň - Čtyři zápasy v řadě na hřištích soupeřů dokázali vyhrát prvoligoví hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu, díky čemuž se rázem vyhoupli až na 7. místo tabulky.