Favorizovaní hosté nezačali zápas v pohodě. Hráli pomalu a do koše se trefovali sporadicky. Bylo těžké si představit, že tohle mužstvo před deseti dny porazilo Nymburk. Domácí Lvi se bohužel pardubické mizérii přizpůsobili. Za první kvartál zaznamenali devět ztrát, přesto ho vyhráli 16:14. Pokud by Lvi v úvodní čtvrtině podali aspoň o něco lepší výkon, vedli by o patnáct bodů a nikdo by se nemohl divit.

V druhé periodě poslali hosté na palubovku Josefa Příhonského, jenž měl přesnou ruku a úroveň hry svými trefami hodně zvedl. Začalo se hrát oboustranně o dost rychleji, bylo nač koukat. V domácí sestavě se dařilo pivotmanovi Tomáši Vošlajerovi, který pod koši přehrál někdejšího reprezentanta Kamila Švrdlíka i Ondřeje Kohouta, jenž se na hřiště v KNBL vrátil po téměř osmiměsíční zdravotní pauze. Spolehlivým výkonem se prezentovali Joshua Nofflet, Stanislav Zuzák, bojovník Pavel Novák (prospěšnost +18) a nadstandard odvedl Adrian Melski.

Na straně hostů začal střelecky řádit Dušan Pandula, při střelbě ze všech pozic skoro neomylný. K němu se připojil Lukáš Kotas a také už čtyřicetiletý Levell Sanders. Díky nim začal favorit průběh otáčet na svoji stranu. Za druhé hrací období nastřílel 29 bodů a v poločasu už vedl.

Třetí dějství bylo rozhodující. V něm chtěl jindřichohradecký tým hrát s Beksou nadále basketbal stylem nahoru-dolů, což však nebyl správný recept. Na menší rotaci hráčů Lions se začala projevovat únava, domácí se nestačili vracet pod svůj koš. Navrátilec Brison White se pokoušel o individuální akce, ale zbytečně. Naopak hosté se svojí silnou lavičkou stále náskok navyšovali a jejich přísun bodů se zpomalil jen při Pandulově neúčasti na hřišti. Lvi se několikrát nadechovali ke zvratu, ale vždy je zastavila nějaká vlastní chyba, či vícekrát špatný výrok rozhodčích. Domácí celek bojoval až do posledních vteřin, avšak na hosty prostě neměl. Porážka rozdílem 19 bodů je dost krutá, o tolik Lions rozhodně horší nebyli.

Karel Forejt, trenér J. Hradce: „Pardubice se sice rozjížděly pomalu, ale pak se rozjely. To už je těžké se s nimi měřit, bránit je. Naše defenziva ze začátku hrála důrazně, ale postupem času jsme agresivitu ztráceli. Umožnili jsme tak soupeři jednoduchá zakončení. Naopak hosté nám tohle nedovolili, buďto nám míč odebrali čistě, nebo nás faulovali. Pokud jsme se v obraně zkoncentrovali, tak přišly těžké proměněné střely od Panduly a Sanderse. Ti dva nás potopili vždycky, když jsme se si mysleli, že stav zvrátíme. Kluci bojovali, ale výsledek je takový, jaký je. Pro mne je pohled na konečné skóre smutný, prostě Pardubice jsou jiná výkonnostní úroveň."

Dušan Bohunický, trenér Pardubic: „Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně co se týče naší přechodové fáze. To se nám nepovedlo. Často jsme po situacích, kdy jsme dostali koš, zůstali stát a nehráli jsme naší aktivní hru, která nás zdobí. To beru jako minus, jsme schopni hrát mnohem lépe. Ten náš problém je ve výkyvech – dokážeme excelentně vstoupit do zápasu, dnes nám ale dlouho trvá, než se do tempa dostaneme. První poločas nebyl z mého pohledu povedený. Co se týče druhého, zlepšili jsme obranný výkon. Ale i tak jsme měli problém na našem obraném doskoku a to si myslím, že Hradec drželo stále ve hře. Do poslední části jsme vstupovali v pohodě, dařily se nám jednoduché kombinace a vyrážet do protiútoku, kde se skvěle chytnul Dušan Pandula.  Poslední čtvrtina byla velmi dobrá z pohledu obrany a pohlídání si útočného doskoku. Domácí tým neměl ani jeden míč a my kontrolovali zápas."

Druhou čtvrtinu základní části nejvyšší soutěže zahájí hradečtí basketbalisté už ve středu na palubovce Svitav (18).

J. HRADEC – PARDUBICE 79:98 (16:14, 39:43, 61:72)
Sestavy a body: Nofflet 17, Vošlajer 17, Melski 15, P. Novák 10, Zuzák 8, Šoula 5, Šlechta 3, Lamar 3, White 1, Hanuš, Stegbauer – Pandula 31, Sanders 15, Švrdlík 12, Kotas 8, Nečas 7, Příhonský 7, Kohout 5, Škranc 5, Potoček 3, Wall 3, Půlpán 2, Šoukal.
Trojky: 7:11. Fauly: 18:23. Trestné hody: 18/12:16/13. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Blahout. Diváci: 700.