Basketbalisté Lions Jindřichův Hradec odstartovali nový ročník Národní basketbalové ligy porážkou v Děčíně 97:81. „Je to škoda, chtěli jsme uhrát dobrý výsledek a nebýt výpadku v polovině zápasu, snad by se nám to i podařilo," říká kouč Lvů Karel Forejt.

Na myslí má trenér zejména nevydařený závěr první půle. Poslední dvě minuty poločasu totiž Lions prohráli v poměru 13:2. „Hráči se odklonili od stanovené taktiky, která nám do té doby vycházela. Začali jsme dělat chyby při obsazování hráčů. Soupeř dostal prostor ke střelbě za tři body a trojky hráči Děčína proměňovat umí," nachází Forejt hlavní příčinu sobotní porážky.

„Výrazně nám chyběl ústřední rozehrávač, který by pravděpodobně nedopustil neorganizovanou hru ve třetí čtvrtině, která nás stála dobrý výsledek," přidává další postřeh sportovní ředitel Radim Valcha.

Jihočechům se znovu začalo herně dařit až v závěrečné části hry. Jejich probuzení však bohužel stačilo již jen na zmírnění celkové porážky.

Premiéra tedy nevyšla, ale basketbaloví Lvi musí hledět dopředu. Již ve středu Lions představí svým fanouškům v domácím prostředí. U Vajgaru hostí od 19 hodin Svitavy.

„Jdeme dál a doma chceme bodovat. Očekávám vyrovnanou bitvu o každý míč a věřím, že kvalita našeho kádru se tentokrát projeví," nedělá si velkou hlavu z neúspěšné premiéry v Děčíně Valcha.

S odhodláním udělat maximum pro první vítězství nastoupí do dnešního utkání i nový kapitán týmu Stanislav Zuzák. Také on dobře ví, že se společně se spoluhráči musí vyvarovat chyb při bránění klíčových hráčů soupeře.

„Pozor si budeme muset dát na svitavské střelce Teplého a nové posily z USK Praha Standu Votroubka a Michala Šotnara. Pak samozřejmě také na obra pod košem Abercrombieho, který odehrál s Brnem výborné utkání," přemýšlí kapitán Zuzák.