Lvi na pražské Folimance prospali začátek

Praha – Jindřichohradečtí basketbalisté jsou i po desátém kole nadstavbové části Mattoni NBL jedenáctí. Na této příčce zůstali po porážce 87:99 s pražským USK v hale na Folimance. V neděli Jihočeši hostí Ústí nad labem (18).

21.3.2013

Křídelník Lions Ondřej Dygrýn (vlevo).Foto: Zdeněk Píša

K zápasu desátého kola nadstavby Lvi přijeli bez zraněného pivotmana Jana Tomance. Nejlepší střelec Jihočechů se zranil v minulém kole doma proti Chomutovu, má nohu v sádře a sezona pro něj s největší pravděpodobností skončila. Na pražské Folimance chtěli Jihočeši uspět i bez své opory a do hlavního města jeli s cílem ubránit domácí dalekonosné střelce. Předsevzetí ovšem nechali pouze ve svých plánech.

V úvodní desetiminutovce v praxi předvedli, kterak se proti vysokoškolákům hrát nemá. Nechali Pražanům tolik času, aby si mohli v útoku vyměňovat balón až do chvíle, než našli úplně volného střelce, pro něhož už pak nebylo problémem snadno skórovat. Hlavní cíl ubránit loňského mistra světa ve střelbě z perimentru Stanislava Votroubka se nepodařilo splnit ani minimálně, neboť tento ostrostřelec proměnil sedm z osmi trojkových pokusů!

Zápas tak byl prakticky rozhodnutý po první periodě, kterou Hradec prohrál rozdílem 23 bodů. O převaze USK v první čtvrtině nejlépe svědčí hodnocení celkové validity obou mužstev, v níž domácí získali o 47 bodů více (46:-1)! Od druhé čtvrtiny hosté přešli k zónové obraně, jež ovšem pražskou ofenzívu příliš neotupila. V 17. minutě Lvi ztráceli již 25 bodů (23:48).

K zásadní změně ve vývoji nedošlo ani po změně stran, hostující Roman Zachrla sice střílel jako u Verdunu, a nutno dodat, že velmi přesně. Pod koši se dařilo Tomáši Vošlajerovi, jenž poprvé v sezoně zaznamenal double-double za 12 bodů a 11 doskoků. Solidní výkon předvedl i aktivní Michal Fröhde, který za 13 minut pobytu na hřišti zaznamenal 13 bodů a získal čtyři fauly. Jenže vše bylo málo, protože prvotní náskok domácího celku byl příliš velký.

Navíc USK pokračoval ve velmi vysoké úspěšnosti střelby. Nejblíže se Lvi dokázali přiblížit Pražanům na konci třetí čtvrtiny, kdy prohrávali o 14 bodů (55:69 a 57:71).
V posledním dějství Lions utekl začátek, kdy znovu prohrával až o dvě desítky bodů, což byla škoda, jelikož poté se hostům podařilo snížit až na jednociferný rozdíl. Ve 36. minutě byl stav 78:87. Poslední pětiminutovku si však vysokoškolské mužstvo pohlídalo. Lvům nezbylo než zpytovat svědomí za promarněný úvod.

Boj jindřichohradeckých basketbalistů v nadstavbové skupině A2 bude pokračovat už v neděli, kdy doma přivítají Ústí nad Labem (18 hodin).

USK PRAHA – J. HRADEC 99:87 (33:10, 50:32, 71:57)
Sestava a body: Votroubek 29, Cvek 20, Meno 17, Mareš 11, Šotnar 6, Slavík 6, Fait 5, Vocetka 5, Feštr, Stariat, Petrák – Zachrla 31, Venta 21, Fröhde 13, Vošlajer 12, Eisman 8, Dygrýn 2, Pavlík, Čech, Šlechta.
Trojky: 12:10. Fauly: 22:21. Trestné hody: 19/15:26/17.
Rozhodčí: Vondráček, Galajda, Baudyš.

21.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Odemčené dveře stály seniorku 40 tisíc korun

Porodnice v Jindřichově Hradci. Ilustrační foto.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

V Los Angeles už někteří Češi odvolili

Los Angeles - Na Generálním konzulátu České republiky v Los Angeles mají již první volební den za sebou.

OBRAZEM: V knihovně otevřeli bibliobox. Poslouží ve dne i v noci

Jindřichův Hradec - Od čtvrtka je možné knihy do knihovny vracet i mimo otevírací dobu.

Kam o víkendu v okrese na fotbal

Jindřichohradecko/ANKETA/ - Fotbalové soutěže mužů na Jindřichohradecku mají o víkendu na programu zápasy 9. kola.

Biatlonisté ze Starého Města přivezli ze šampionátu pět titulů

Bystřice pod Hostýnem - Sezona letního biatlonu vyvrcholila v Bystřici pod Hostýnem mistrovstvím republiky dorostu a dospělých.