Opava ani J. Hradec neoplývají nijak širokými kádry, přičemž ze Slezska přicházela avíza, že některé opory mají zdravotní problémy. Nakonec nenastoupil pouze Ladislav Sokolovský, jehož horečka do zápasu nepustila. Rekonvalescenti Jakub Šiřina (32 min.) a Jakub Blažek (38 min.) do utkání šli, strávili na něm dlouhou herní dobu a byli hlavními strůjců výhry favorita.

Hosté nastoupili s kompletní družinou a sehráli vyrovnaný duel s nešťastným koncem. Vstoupili do něho špatně, nestačili tradičnímu úvodnímu opavskému náporu a od prvních vteřin pouze dotahovali rostoucí náskok domácích. Po pěti Blažkových bodech v řadě Lvi prohrávali v 6. minutě již 6:15, v 8. minutě po trojce Petra Dokoupila 11:20. Více se hosté dotáhli až v závěru první čtvrtiny, těsně před klaksonem Bryan Tracey snížil na přijatelných 19:23. V první periodě Lions poztráceli deset míčů, což byla hlavní příčina náskoku Opavy.

Hra hostů se však nezlepšila ani v nástupu do druhého dějství. Znovu přišly ztráty, z nichž Slezané vytěžili až dvanáctibodové vedení (17. – 25:37). Hodně pozornosti věnoval domácí celek obraně Traceyho, jenž se v posledních zápasech stává doslova lovnou zvěří. Protivníci po něm jdou, v Opavě jihočeský Američan už nervy na uzdě neudržel a dostal technickou chybu

„Brian patří bezpochyby k nejlepším hráčům v lize, ale respekt nemá žádný, což je velmi smutné," podivuje se sportovní ředitel BK Lions Radim Valcha nad tím, že takový borec není na hřišti lépe chráněn sudími.

V poločase Lvi prohrávali o sedm bodů, když snížení zajistil především Kanaďan Hernst Laroche, jemuž velké zápasové vytížení, zdá se vyhovuje. V posledních deseti zápasech si drží bodový přínos v průměru těsně pod 17 bodů.

Po změně stran si hosté nechali slezského soka znovu odskočit na dvojciferný rozdíl (26. – 39:51), ale pak ke zvratu zavelel pivotman Tomáš Vošlajer. Důrazným doskokem získal několik míčů, během chvíle dal půltucet bodů, trojkou se k němu připojil Jan Pavlík a 38 sekund před koncem třetího kvartálu Pavel Novák po koši s faulem dostal Lvy poprvé do vedení (30. – 55:54).

„Už jsme si mysleli, že je všechno v pohodě, ale udělali jsme chyby, které hosté potrestali," uvedl ke zvratu kouč Opavy Petr Czudek.

Jeho svěřenci ovšem konec utkání zvládli, i když to jednoduché neměli. Lions poslední periodu rozehráli dobře. Po trefě Ferrakohna Halla vedli 59:56, v 34. minutě dal Tracey na 64:62, poté ovšem zaúřadovala přesná Dokoupilova ruka, která favoritovi zajistila již definitivní obrat. Jeho trojka a následných šest bodů utkání rozhodly.

„Dokoupil Opavu v nervózním utkání podržel, dokázal proměňovat důležité střely," okomentoval zápas hlavní trenér Lvů Karel Forejt.

V následném programu nejvyšší soutěže čeká BK Lions soupeř ještě těžší, a sice druhý Ariete Prostějov. Proti Orlům z Hané Lvi nastoupí v městské sportovní hale v J. Hradci v neděli 23. března v 18 hodin.

OPAVA - J. HRADEC 80:72 (23:19, 41:34, 56:57)
Sestavy a body: Blažek 22, Dokoupil 14, Cvek 13, Šiřina 9, Gniadek 9, Djukanovič 5, Klečka 4, Kramný 3, Kvapil 1, Vlček – Laroche 19, Hall 16, Vošlajer 13, Tracey 10, P. Novák 9, Pavlík 5, M. Novák, Šlechta, Čech.
Trojky: 7:4. Šestky: 21/17:17/12. Fauly: 22:23. 5OCH: 0:1 (38. Tracey).
Rozhodčí: Kučera – Kurz – Večeřa.