Nováček nejvyšší soutěže klesl po domácí porážce s Pardubicemi 61:79 až na poslední příčku, přesto nepropadá skepsi, neboť situace v dolní polovině tabulky je hodně vyrovnaná a třeba devátý Chomutov má jen o dvě výhry víc.

Osmnáctibodový rozdíl v duelu s pardubickým favoritem vypadá na první pohled jednoznačně, trenér Lvů Karel Forejt však oponuje.
„Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání a konečné skóre neodpovídá rozložení sil. Lepší výsledek nás stály neproměněné šance, pár zbytečných ztrát a také fakt, že Pardubice vyhrály většinu ze svých třinácti útočných doskoků v poslední čtvrtině. Jsou to drobnosti, které však rozhodují. My od počátku sezony tvrdíme, že pokud chceme uspět, musíme hrát celých čtyřicet minut na samé hranici našich možností. Za každý, byť sebemenší výpadek pak draze zaplatíme," tvrdí Forejt.

Podle něj mohla být jedním z klíčových momentů celého střetnutí technická chyba v závěrečné desetiminutovce, jíž se dopustil Dygrýn.
„V té době jsme prohrávali o šest bodů. Hosté dostali výhodu čtyř trestných hodů a pak ještě míč z půlky. Vše stoprocentně zužitkovali a rázem se ocitli ve dvanáctibodovém vedení , které si už zkušeně pohlídali," reagoval.

Forejt upozorňuje i na skutečnost, že jeho mužstvu chybí víc hráčů, kteří jsou schopni rozhodovat.
„To potvrdil i tento zápas. Zatímco Prostějov měl ve svém středu pět basketbalistů, kteří se dostali nad deset bodů, my jen tři a za nimi zela střelecká díra. Ale na druhou stranu si musíme uvědomit, že Mattoni MNBL hrajeme prakticky ve stejném složení jako loni první ligu. Jen jsme tři hráče vyměnili za stejný počet jiných," poznamenal.

Příštím protivníkem Jihočechů bude v sobotu Prostějov a se stejným týmem kvůli předsunutému závěrečnému kolu zahájí ve středu 28. listopadu doma i odvety.
„Jedná se o velmi kvalitní celek, který se po slabším začátku výrazně zvedá. Samozřejmě, že je favoritem obou následujících zápasů, ale stará pravda říká, že vyhrát dvakrát za sebou nad stejným soupeřem není jednoduché. Pokusíme se překvapit už v prostějovské hale, ale větší šance se nám naskýtá v domácím prostředí. Kdyby se nám povedlo jednou zvítězit, byl by to obrovský úspěch," míní Forejt.

Ještě větší pozornost však jindřichohradečtí basketbalisté soustředí na čtyři duely, jež budou následovat. V nich se představí nejprve v Chomutově, pak dvakrát doma s Kolínem a pražským USK a nakonec ve Svitavách.
„V nich se bude lámat chléb a pokud chceme v tabulce poskočit výš, musíme bodovat. Zatím je vše otevřené, na konci jsou jen minimální odstupy," podotkl trenér.

Do sestavy by se mu už brzy měli po zranění vrátit Čech s Eismanem, otazník však nadále zůstává u dalšího maroda Fröhdeho.