Jezdec týmu Buksa/ Ados KTM zajel na mezinárodním mistrovství republiky v Kramolíně třetí místo, udržel pozici lídra seriálu, ale závod mistrovství Evropy v Chorvatsku vyhlížel s velkými obavami. Vyhřezlá plotýnka není legrace. „Záda sice bolela, ale zvolil jsem variantu pokračovat v sezoně. Snažím se hodně rehabilitovat, k čemuž mám speciální cviky.

Uvidíme, co to udělá po dvou nebo třech měsících. Co ukáže magnetická rezonance. Nejkrajnější varianta je operace. Tu bych ale zatím podstupovat nechtěl. V takovém stadiu to snad ještě není," ujišťuje.

Sezonu má Michek rozjetou výborně. Je v čele průběžné klasifikace nejen domácího šampionátu, ale také mistrovství Evropy. „Sezona je rozjetá velmi dobře. Proto jsem také do Chorvatska jel," přikyvuje. „V týdnu jsem sice netrénoval, ale snažil jsem se věnovat rehabilitaci, abych dal své tělo co nejvíc dohromady."

V Mladině se mu dařilo. Vyhrál obě finálové jízdy před dalším českým jezdcem Petrem Bartošem a v čele šampionátu má už čtyřicetibodový náskok. „Trošku nás v Chorvatsku zlobilo počasí. Celé dopoledne pršelo. Ranní trénink jsem vynechal, protože na trati bylo velké bahno a nemělo valný smysl se tam o něco pokoušet. Obě finálové jízdy jsem ale vyhrál, což mi vyneslo hodně cenných padesát bodů," chválil si.

V Chorvatsku se jelo na rychlé trati a největším Michkovým soupeřem byl krajan Petr Bartoš. „Jel opravdu dobře. Na startu bylo osmadvacet jezdců a byly to opravdu pěkné závody. Na finálové jízdy se vylepšilo i počasí, takže to bylo dobré," chválil si.

Další závod evropského šampionátu se jede o víkendu v Srbsku a pokračovat se bude hned o týden později v Polsku. „Potom je týden pauza a jede se naše mistrovství v Petrovicích. Program je to nabitý, ale věřím, že všechno bude v pořádku a udržím si vedení v obou seriálech," přeje si.

Do konce mistrovství Evropy zbývají tři závody. Michek má svůj tajný plán. Pokud by se mu podařilo vytvořit si v následujících dvou dostatečný náskok, poslední díl seriálu v Rusku by si odpustil. „Je to daleko a finančně hodně náročné. Pokud bych ho mohl vynechat, tak bych byl docela rád," přiznává.