Do evropského šampionátu naskočil Jihočech letos podruhé a znovu s přehledem zvítězil. Stejně jako ve slovenských Šenkvicích, ani v Cieszynu nenašel přemožitele a suverénně vyhrál. „Závody ve Slovinsku a v Rusku jsem vynechal," přikyvuje Michek. „V Polsku se jelo hned za hranicemi, takže to nebylo daleko. To bylo příjemné," dodává.

Trať se prý hodně podobala těm českým. „Byla tvrdší a hodně rychlá. Docela mi seděla," chválí si.

Po celý víkend se mu také dařilo. „Měl jsem nejlepší čas v obou sobotních trénincích a vyhrál jsem i kvalifikaci, která se jela formou závodu na dvacet minut plus dvě kola."

Dobrou formu pak potvrdil i v nedělním finálovém závodě. „Po sobotě jsem do závodu vstupoval v roli největšího favorita. Ale věřil jsem si a tuto roli přijal," neskrýval zdravé sebevědomí.

Svou suverenitu potvrdil i v obou finálových jízdách. „V první jízdě jsem odstartoval druhý, ale během prvních dvou tří zatáček jsem se dostal na první místo. To jsem udržel až do cíle. Nakonec jsem měl nějakých deset vteřin náskok na druhého. Trať byla skutečně hodně rychlá, takže nebyly až takové rozdíly," říká.

Druhá jízda mu vyšla ještě lépe. „Perfektně mi vyšel start a vyhrál jsem ji stylem start – cíl. Byl to celkově povedený závod," rozplýval se.

Přestože dva ze čtyř úvodních závodů nejel, dvě vítězství v těch zbývajících ho katapultovala na pátou příčku celkového pořadí. „Na první místo nyní ztrácím čtyřiadvacet bodů. To není nepřekonatelný rozdíl," tvrdí.

Titul mistra Evropy by pro Michka byl velkým lákadlem. „Další závody se jedou v Chorvatsku a Slovinsku. Tam určitě pojedu a podle situace se pak rozhodnu, jestli vyrazím i na další podnik do Běloruska. Ale je pravděpodobné, že Evropu už odjedu celou," přemítá.

Poslední květnovou neděli čeká Michka druhý závod mezinárodního mistrovství republiky v Pacově. Tento seriál je pro něj prioritou a obhajuje mistrovský titul. „Pacov je pro mě hodně důležitý. Těším se na něj a udělám maximum, abych uspěl," slibuje.

První závod v Kramolíně mu nevyšel úplně podle představ a skončil celkově třetí. Vyhrál mladík Sukup, který přestoupil ze třídy MX2, před Francouzem Richierem. „Pro celý seriál je jenom dobře, že se mladí kluci začínají prosazovat. Pro diváky je to atraktivnější. V Kramolíně byl závod hodně rychlý. Uvidíme, jak to bude vypadat na těžších tratích. Ale je určitě dobře, že mladí kluci zvýšili konkurenci," tvrdí.