Oba sportovci si zajistili nominaci do reprezentačního týmu na srpnové ME v Bulharsku.


Dvoudenní klání zahájil závod ve sprintu, kde v hlavních kategoriích mužů a žen Luboš Schorný a Pavla Matyášová pro svůj klub i Česko vybojovali zlaté medaile.

Schorný s německým závodníkem Robertem Janikullou předvedli bezchybnou střelbu, ale staroměstský závodník svého soka předčil v běhu. Matyášová v kategorii žen pouze jednou minula a vynikajícím během ostatní soupeřky porazila o třídu.

Druhý den byl na programu závod s hromadným startem. Pavla Matyášová v něm zejména zásluhou skvělého běhu opět nenašla přemožitelku. Schornému se sice nepovedla druhá střelecká položka, ale nakonec získal stříbrnou medaili, když za vítězným Rusem Kostinem zaostal o 19 vteřin.

Bronz Minářové

Oba sportovci ze Starého Města tak po úvodním kole Evropského poháru vedou své kategorie a zároveň si zajistili nominaci nejen na druhý podnik, který se běžel o víkendu ve slovenském Osrblí, ale především na srpnové mistrovství Evropy v letním biatlonu, které se koná v bulharském středisku Bansko.

Po skončení mezinárodních závodů se v Bystřici pod Hostýnem běžel ještě Český pohár dorosteneckých a veteránských kategoriích.
V něm zazářila staroměstská dorostenka Klára Minářová, která ve sprintu vybojoval třetí místo a o prvenství ji připravila nepovedená střelba vstoje.

Výsledky:

Evropský pohár – sprint: Muži:
1. Schorný (St. Město),
2. Janikulla (Německo),
3. Kabardin (Rusko).
Ženy:
1. Matyášová (St. Město),
2. Tomešová (Jablonec),
3. Špácová (Brno).
Závod s hromadným startem: Muži:
1. Kostin (Rusko),
2. Schorný (St. Město),
3. Jabin (Německo).
Ženy:
1. Matyášová (St. Město),
2. Špácová (Brno),
3. Tomešová (Jablonec).
Český pohár: Dorostenky A:
1. Zicháčková (Bystřice p. H.),
2. Zachová (Třebíč),
3. Minářová (St. Město).