Vítanou herní prověrkou pro ně bude nadcházející velmi kvalitně obsazený mezinárodní turnaj O pohár starosty města Jindřichův Hradec, jehož druhý ročník se o víkendu uskuteční ve sportovní hale.

Kromě domácího celku se v něm představí přední týmy tří vyspělých evropských házenkářských zemí. Na jindřichohradecké palubovce se tak předvede slovenský šampion ŠKP Bratislava, šestý tým uplynulého ročníku francouzské nejvyšší soutěže ESBF Besancon a WAT Atzgersdorf, jenž skončil třetí v rakouské lize.

„Vesměs se jedná o velmi silné protivníky, takže turnaj můžeme směle považovat za generálku na interligu. Diváci určitě uvidí velmi zajímavou konfrontaci,“ ubezpečil trenér a manažer TJ Házená René Kumpán.

PROGRAM:

SOBOTA 22. SRPNA
9.00 zahájení
9.30 J. Hradec – Atzgersdorf
11.30 Bratislava – Besancon
16.00 Atzgersdorf – Bratislava
18.00 J. Hradec – Besancon
NEDĚLE 23. SRPNA 
9.00 Besancone – Atzgersdorf
11.00 J. Hradec – Bratislava
13.00 zakončení turnaje


Jeho svěřenkyně nyní ještě stále trénují dvoufázově, ale postupně už budou přecházet na interligový rytmus, který kromě soutěžních utkání zahrnuje čtyři tréninkové jednotky týdně.

„Teď už budeme hlavně pilovat nejrůznější herní činnosti. Nadále je naší prioritou velice důrazná obrana a snažíme se zapracovat na vylepšení rychlého přechodu do útoku,“ zdůraznil.

Kouč však nyní musí řešit první nepříjemnosti týkající se zdravotního stavu dvou předpokládaných opor. Zranění kolena si totiž přivodila pivotka Lenka Pilařová, potíže s kotníkem má zase křídelnice Petra Bubeníková.

„Doufejme, že to nebude nic vážnějšího a jejich absence nebude dlouhodobá,“ věří trenér Kumpán.

Jindřichohradecké házenkářky vstoupí do interligy v sobotu 5. září domácím střetnutím se slovenskými Michalovcemi (18 hodin). Ještě předtím mají v plánu odehrát modelované duely proti Slavii, Havlíčkovu Brodu či českobudějovické Lokomotivě.

PERMANENTKY:

TJ Házená Jindřichův Hradec upozorňuje příznivce, že zahájila prodej permanentek na novou sezonu v interlize žen. Vstupenky v ceně 360 korun si lze zakoupit každé pondělí od 18.30 do 20 hodin v kanceláři klubu ve sportovní hale nebo v trafice v Jarošovské ulici 50/I. Více informací na: www.tjhazenajh.cz.