Mladí závodníci SpS a SCM Techno 293 byli od 24. března s trenérem Milanem Hájkem opět v Cádizu na pobřeží Atlantiku, kde pokračovali v tréninku. Podmínky byly vynikající jak na vodě, tak i na břehu.

Španělsko rozvolnilo opatření, a tak si celou akci všichni užili. Na závěr se zúčastnili prvního závodu letošní sezony – mistrovství Španělska v Santa Pola ve vlnách Středozemního moře.

„Předpověď slibovala na první dny závodu silný východní vítr levante. Po více než měsíčním únorovém soustředění v Cadizu a další týdenní přípravě před tímto závodem se už všichni těšili na ostrý start,“ zmínila PR manažerka Českého svazu jachtingu Eva Skořepová.

První den silně obsazeného mistrovství Španělska juniorů ve windsurfingu začal ve středním větru a končil v 11 m/s. Další dny byly podobné a naši windsurfaři si ve třídě Techno 293 vedli skvěle. Během čtyř dní kvalitního závodění se odjelo celkem 10 rozjížděk, převážně ve středním a silném větru.

David Drda se celou dobu držel a nakonec také skončil na 4. místě celkově v kategorii U17. Tibor Nevelöš dojel v chlapcích díky skvělému závěru na 7. místě a Radim Hasman na 13. místě.

Naše mladé dívky kategorii U17 zcela ovládly. Vyhrála Nela Sadílková (celkově 6. místo), Kristýna Chalupníková byla druhá (celkově 7. místo), na čtvrtém místě skončila Kristýna Piňosová a na šestém pak Markéta Štěpánková. Naše mladá naděje Alexandra Lojínová přidala v kategorii U15 dívky bronzovou medaili.

„Tímto závodem jsme zakončili zimní část přípravy ve Španělsku a přesouváme se zpět do Čech, kde, až to situace dovolí, začneme trénovat na nové olympijské třídě iQFoil,“ plánuje trenér Milan Hájek.

Také seniorští reprezentanti pilně trénují v zahraničí. Tři z nich - Ondřej Teplý ve třídě Finn, Viktor Teplý ve třídě ILCA 7 (Laser) a Alessia Palanti ve třídě ILCA 6 (Laser Radial) - mají ještě reálnou šanci se kvalifikovat na olympiádu do Tokia. Kvalifikace tříd ILCA začíná 19. dubna v portugalské Vilamouře, kde třída Finn pojede již od 12. dubna mistrovství Evropy. Olympijskou kvalifikaci pak má tato třída od 8. května v Portu v rámci mistrovství světa.