Na programu byly na severu Čech jízda na veslařském trenažéru, hod medicinbalem, běh na překážkové dráze a angličáky, což je cvičení, při němž se opakuje výskok – dřep – klik – dřep – výskok.

Výborných výsledků dosáhli mladí závodníci z Jiskry Třeboň a VK Vajgar J. Hradec. Třeboňský Ivo Bouchal zvítězil v nejstarší kategorii chlapců, jež byla nejobsazenější, startovalo v ní 39 závodníků. Bouchalovi v průběžném pořadí seriálu patří šestá pozice, i když má za sebou jen dvě kola. Před ním jsou pouze soupeři se třemi a čtyřmi starty.

Jindřichohradecký klub se radoval v kategorii desetiletých mladších žaček z druhého místa Lucie Šoršové a třetího Adély Hrůšové. V celkovém pořadí zimního poháru je Šoršová v čele, Hrůšové patří druhá pozice a o třetí místo, na které ztrácí jen bod, se bude ještě v posledním kole snažit zatím pátá Karolína Tůmová.

Mezi jedenáctiletými veslařkami ve Štětí dominovala Tereza Staňková z J. Hradce. Celkově též vede, ale na druhou Evu Slepičkovou z Olomouce má k dobru jenom tři body. O pohárový triumf tedy bude muset bojovat ve finálovém „Olomouckém triatlonu“, v němž bude mít soupeřka výhodu domácího prostředí.

„Gratulace patří všem medailistkám, ale i ostatní bojovali jako o život a odměnou jim byla pěkná umístění,“ byl spokojen se svými svěřenci Radim Staněk, trenér mládeže do VK Vajgar. Závěrečné pohárové kolo se na Hané koná v sobotu 3. března.

Žákyně
Kategorie 2005 (15): 1. Elena Strnadová (ČVK Pardubice) 58, 6. Klára Kohoutová 35, 15. Veronika Sedláčková (obě Třeboň) 8.
Kategorie 2006 (11): 1. Tereza Staňková (J. Hradec) 41, 2. Hana Bouchalová (Třeboň) 38, 4. Karolína Rusevová (J. Hradec) 28.
Kategorie 2007 (8): 1. Karin Huhuková (TJ KVS Štětí) 30, 2. Lucie Šoršová 28, 3. Adéla Hrůšová 24, 5. Karolína Tůmová 15, 6. Tereza Tůmová (všechny J. Hradec) 13.

Žáci
Kategorie 2004 (39): 1. Ivo Bouchal 150, 28. Martin Vopat (oba Třeboň) 52.
Kategorie 2006 (28): 1. František Novotný (VK Blesk Praha) 109, 3. Adam Posel 93, 6. Martin Čurda (oba Třeboň) 82, 9. Václav Knesl 71, 19. Tobiáš Němec 50, 25. Ondřej Bašta (všichni J. Hradec) 27.