Starší dorostenky
Druhý zápas jarní části mají za sebou starší dorostenky Házené J. Hradec. Neměly to ovšem ani trochu jednoduché, neboť se prezentovaly na půdě DHC Plzeň, hlavního favorita I. ligy – Západ, který dosud neztratil ani bod. Výsledek nakonec dopadl podle očekávání, když jihočeské družstvo podlehlo rozdílem tuctu branek, stejným jako doma (20:32).

„Plzeň nás chtěla utahat, jelikož věděla, že ligu starších dorostenek hrajeme s mladšími. Proto se nejprve hrál tento zápas. Děvčata se ale nedala, předvedla pěkné akce, hodně se prostřídávala, hrála v pohodě,“ pochválil tým jeho kouč Karel Petržala.

Porážka jindřichohradeckému týmu nijak neuškodila, neboť nadále v jedenáctičlenné soutěži drží výtečné čtvrté místo. V neděli 25. února si od 13 hodin zahrají doma proti osmým Pražankám z Kobylis.

DHC Plzeň – Házená J. Hradec 30:18 (17:7)
Branky: Franzová 6, Franková 5 – Březinová 6/3, Tržilová 3, Tomanová 2, Florková 2, Ondřejová 2, Plucarová 1, Frühaufová 1, A. Hauserová 1/1.
Vyloučení: 3:2. Žluté karty: 4:2. Rozhodčí: Dvořák – Chmelíř. Diváci: 99.

Mladší dorostenky
Po utkání ligy starších dorostenek vstoupily do jarní půlky sezony nejvyšší soutěže mladší dorostenky Házené JH. Nenechaly se vyčerpat předchozím zápasem, ba právě naopak. Utkání jim nevycházelo v úvodu, ale s postupem času jej začaly ovládat. Ztrátu 5:7 obrátily ve druhé polovině prvního poločasu na 11:8 a s tříbrankovým náskokem šly do druhé půle, v níž si vypracovaly pětigólový odstup, který bezpečně kontrolovaly až k zaslouženému zisku dvou bodů, jenž je stále drží na parádním druhém místě tabulky.

„Smekám před holkami za to, jak hrály účelně a ušetřily síly. Předvádí hezkou házenou. Nemají takové požitky jako členky Regionálních házenkářských center nebo reprezentantky, ale nechybí jim chuť do hry a vůle vítězit. A taky máme výborné fanoušky,“ radostně konstatoval Petržala.

Hradecké mladší dorostenky nyní doma čekají pražské Háje, s osmým celkem soutěže se v městské sportovní hale utkají v neděli v 11 hodin.

DHC Plzeň – Házená J. Hradec 21:25 (12:15)
Branky: Kantnerová 7, Drozdová 5 – Březinová 8/2, Tržilová 6, Jírová 4, Florková 4, Frühaufová 2, Rytířová 1.
Vyloučení: 4:2. Žluté karty: 3:1. Rozhodčí: Dvořák – Chmelíř. Diváci: 50.

Roman Pišný