Po vynucené přestávce a přestupu do vyšší třídy MX1 se jezdec Hulho teamu dokázal vrátit v obdivuhodné formě. V Pacově vyhrál silně obsazený úvodní závod jihočeského krajského přeboru, v Kramolíně byl druhý na závodě sdruženého středočeského přeboru za svým týmovém kolegou Václavem Kovářem a před zkušeným Františkem Smolou.

Za sebou už má také letošní premiéru v prestižním německém šampionátu. „Tam to ale nebylo ono. Jelo se na písku, na kterém se mi moc nedaří. Kvalifikoval jsem se v pohodě, ale v první jízdě jsem po startu spadl a dojel jsem třicátý. Druhou jízdu jsem nedokončil. V našich podmínkách je těžké se připravit na písečné tratě. V tom mají velkou výhodu kluci, kteří žijí v Belgii a Holandsku. Ti na písku opravdu umí," připustí.

Prioritou je pro Fiňka domácí šampionát třídy MX1, který začínal právě v Pacově. „Rok jsem musel vynechat, ale věřím, že se do toho rychle dostanu. V kvalifikaci jsem byl devátý, což nebylo špatné," uvedl. „Fyzicky jsem na tom dobře. V zimě jsem hodně trénoval. V dobré partě s rychlými kluky. To by se v sezoně mělo projevit," věří.

V domácím šampionátu by chtěl jezdit minimálně v první desítce. „Je trošku škoda, že na první závod v naší třídě nepřijeli prakticky žádní zahraniční jezdci. Ti byli vždycky velkým oživením. Ale i tak je konkurence docela našlapaná. První pětka jede hodně rychle," uznává. „Do desítky bych chtěl být určitě. A kdyby se dařilo, tak i do pětky," dodá.

V Pacově vyšel Fiňkovi parádně start do první jízdy a první dvě kola jezdil dokonce na čele. Postupně se propadl, ale páté místo v cíli bylo skutečně povedeným vstupem do šampionátu.

Ve druhé jízdě dojel devátý a celkově obsadil osmou příčku. „Byl to dobrý závod. Přišlo hodně diváků a vstup do sezony to byl slibný," pochvaloval si.