Do letošního mezinárodního mistrovství republiky v Pacově vtrhl jako uragán. V první jízdě po startu vodil celé nabité jezdecké pole a nakonec projel cílem na lichotivé páté příčce. Ve druhé rozjížďce dojel devátý.

Druhý závod v neděli v Kramolíně už mu tolik nevyšel. V jednotlivých jízdách dojel desátý a jedenáctý, což znamenalo jedenáctou příčku v celkovém hodnocení závodu. „V kvalifikaci jsem byl desátý, což nebylo špatné. Do desítky je to vždycky dobré," připustí.

Samotné boje o body už mu ale moc radosti nepřinesly. „V první jízdě se mi nepovedl start. Ve druhé jsem odstartoval lépe, ale narazil do mě jeden ze soupeřů. Musel jsem zastavit a mezitím mi všichni ujeli," jen pokrčí rameny.

S jedenáctým místem spokojen nebyl. „Špička je hodně vyrovnaná. Na trati těm rychlým klukům stačím, samozřejmě až na tu úplnou špičku. Ta jede rychleji. Ale když se povede start, tak jsem schopen zajet kolem pátého místa," je přesvědčen.

Start je v motokrosu alfou a omegou úspěchu. „Naposledy na mistrovství Rakouska se mi starty dařily. Nevím, co se stalo teď v Kramolíně. Jestli jsem neměl dobrou startovní reakci. Hned za žebříkem se mi motorka jakoby zastavila," kroutí hlavou.

Úvodní jízda sezony v Pacově Fiňka docela namlsala. „To docela ano. I když jsem vedení neudržel, tak páté místo v první jízdě bylo dobré. Chce to hodně trénovat, protože trénují všichni a jede se hodně rychle," je si vědom.

V Kramolíně je mimořádně rychlá trať, na které záleží na startu ještě více než jinde a ztráta se pak jen těžko dohání. „Kramolín je hodně rychlý," přikývne pilot Hulho teamu. „Je to pořádný upalovák. Na rychlé trati jsou závody vždycky vyrovnanější."

Přechod do silnější třídy si pilot z Blatné chválí. „Na velké motorce se mi jede dobře. Náš mistrák se ale opravdu zvedl. První desítka jede velice rychle. První tři jsou asi někde jinde, ale s těmi ostatními se závodit dá," ujistí.

Po roční pauze už Jihočech cítí, že se dostává zase do někdejší formy. „Přibrzdil mě krajský přebor v Netolicích, kde jsem si při pádu docela natloukl. Na motorce se cítím dobře. V Kramolíně jsem nebyl až tak vepředu, ale fyzicky jsem na tom byl dobře," neztrácí hlavu.

O víkendu čeká Fiňka mezinárodní mistrovství Německa v Aichwaldu, domácí šampionát pokračuje 10. července v Petrovicích.