V tabulce tak s pěti body zůstávají na desáté příčce a v sobotu se po více než dvou měsících konečně představí doma v atraktivním jihočeském derby proti Písku (18 hodin).

Přestože Jihočešky nadále vlivem rozsáhlé marodky nemají kompletní tým, do Veselí už tentokrát odcestovaly s dvanáctičlenným kádrem, do něhož se po téměř roční pauze zaviněné zraněním kolena vrátila křídelnice Barbora Eliášová. Po nemoci nastoupila i spojka Zuzana Kupková a interligovou premiéru zažila pivotka Barbora Dušková.

„Byť jsme na půdě úřadujícího šampiona prohráli, domnívám se, že to bylo se ctí. Zápas přinesl z našeho pohledu dva zlomové momenty, které nás připravily o lepší výsledek. Na začátku jsme za stavu 3:3 nechali domácí házenkářky vsítit čtyři branky v řadě, čímž si vypracovaly uklidňující náskok. Ten pak po změně stran rozšířily dalšími čtyřmi zásahy během dvouminutové dvojnásobné přesilovky, kdy nás sudí nepochopitelně poslali do čtyř,“ zmínil klíčové okamžiky trenér jindřichohradecké Házené René Kumpán.

Na vystoupení svých svěřenkyň ovšem tentokrát našel i pozitiva.
„Do sestavy se konečně vrátila Eliášová, která vstřelila dva góly a navíc zařídila i dvě sedmičky, spokojený jsem rovněž s vystoupením Duškové, jenž se k házené vrátila po delší době,“ podotkl kouč.

Nyní se už jeho tým bude připravovat na jeden z vrcholů sezony, kterým je sobotní prestižní duel 14. kola s Pískem.

„Rádi bychom soupeři vrátili jednobrankovou porážku z prvního vzájemného souboje. Ale hlavně, pokud se chceme vyhnout baráži, už si na domácí půdě nesmíme dovolit další ztráty. Pomalu se nám uzdravují i další hráčky, takže věřím, že dáme dohromady silnou sestavu, která zápas úspěšně zvládne,“ přeje si Kumpán.

TJ HÁZENÁ J. HRADEC
Sestava a branky: Doláková, Březinová – Krupicová 7/5, Matoušková 5, Keslerová 4, Bubeníková 3, Eliášová 2, Kupková 1, Kohoutová 1, Leštinová, Hroníčková, Dušková.