Na okruhy v okolí rybníka Břeskáč u Dolního Skrýchova vyrazilo celkem 34 závodníků, z toho pětice v dětském klání. Jasným vítězem se v nejmladší kategorii stal šestnáctiletý Mikuláš Stehlík z jindřichohradeckého klubu JH Cycling. V cíli měl téměř dvouminutový odstup před ostatními, i když s nimi nezávodil přímo. Potkala jej totiž nejprve smůla, když se mu při startu dětí přetrhl řetěz. Organizátoři mu ale umožnili posléze jet s dospělými a jeho čas byl měřen zvlášť. V dětské kategorii jela také dívka Hana Viková (10 let) z pražské Dukly, jež stejně jako loni dojela na 4. místě.

Hlavní závod se jel na 8 kol, přičemž jedno měřilo 2900 metrů. Z devětadvaceti startujících celých 23,2 km zvládla pouze první desítka absolutního pořadí. Přestože se jednalo o cyklokrosový závod, tak na speciálech jeli pouze tři borci. Zbytek startovního pole patřil vyznavačům horských kol, kteří se také poprali o prvenství. Nakonec je vybojoval devatenáctiletý junior Jaromír Skála ze Strakonic, jenž obhájil vítězství z roku 2016. Za ním v závěsu dokončil jindřichohradecký David Kníže a teprve poté cílovou metou projel první cyklokrosař, jímž byl Martin Stošek z Českých Budějovic.

Roman Pišný

V Jindřichově Hradci a okolí se jel automobilový orientační závod Jindřichohradecký kapr.
OBRAZEM: Řidiče čekal orientační závod

Muži – cyklokrosová kola: 1. Martin Stošek (Symbio+ BMC team), 2. Jan Písař, 3. Jiří Daněk (oba Erste premier Petr Čech team).
Muži – MTB: 1. Jaromír Skála (Specialized MTB junior team), 2. David Kníže (Prodoli Racing Team), 3. Jakub Kadlec (Erste premier Petr Čech team), 4. Lukáš Tybitancl (JH Cycling), 5. Jaroslav Šitner (Cyklo team Jistebnice), 6. Jan Smrčka (Eurofoam sport team), 7. Vojtěch Písař (JH Cycling), 8. Pavel Skála (Sport bike Strakonice).
Dětský závod: Dívky (1/5): 1./4. Hana Viková (Dukla Praha) +7:07. Hoši (4/5): 1./1. Mikuláš Stehlík (JH Cycling) 25:55 min., 2./2. Filip Ledecký (ČEZ Tábor) +1:53, 3./3. Oldřich Beran +2:04, 4./5. Ondřej Beran (oba Kunžak) +9:48.