Na jejich štítě totiž v atraktivním jihočeském interligovém derby skončil Písek, který si odvezl porážku 27:30.

Domácí celek si během dramatického duelu sice tradičně neodpustil nejméně dva herní i střelecké výpadky, ale svého soka jinak nemilosrdně drtil agresivní hrou na samé hranici únosnosti, na což písecké házenkářky jen stěží hledaly účinnou protizbraň.

Do této mlýnice se příliš nechtělo ani nejlepší interligové kanonýrce Luzumové, která byla sice se šesti góly nejlepší střelkyní svého týmu, ale obvyklou porci zásahů si tentokrát díky úporné obraně soupeře nepřipsala.

Jindřichohradecký celek za vítězstvím táhly především osvědčené opory Kupková, Keslerová, Bubeníková a Krupicová, jenž se zároveň postaraly o většinu zásahů do písecké sítě.

Základ k úspěchu položila pětibranková série v první půli, po níž domácí házenkářky odskočily na 16:11, ale hlavně desetiminutový úsek po obrátce, kdy J. Hradec od stavu 23:23 přidal šest gólů a inkasoval pouze jediný.

„Celý duel nás zdobila bojovnost a hráli jsme konečně jako tým. Přestože to v defenzivě občas zaskřípalo a přišla i chvilková ztráta koncentrace, musím družstvo za předvedený výkon pochválit. I když jsme cítili určitý respekt, věděli jsme, že Písek je na tvrdší hru choulostivější, takže jsme hráli velice agresivně. A tato taktika nakonec slavila úspěch. Na rozdíl od soupeře jsme navíc rozložili síly na všechny hráčky, což podle mě mělo na konečný výsledek také vliv,“ konstatoval jindřichohradecký trenér René Kumpán.

Cenným vítězstvím TJ Házená v interligové tabulce poskočila na 9. místo a hlavně se dostala o bod před Zlín, s nímž na dálku bojuje o to, kdo se vyhne baráži o udržení.

V 15. kole zamíří Jihočešky v sobotu na půdu slovenského mistra ŠKP Bratislava.