Seriál Kolo pro život zavítal tantokrát na Zadov. MTB maraton České spořitelny se odehrál za velice příjemného počasí.  V kategorii 12 - 13 let vyhrála Dáša Hejhalová z Prahy. "Líbí se mi tu, je to moc pěkný závod," vyprávěla. "Jsem tu na soustředění, loni jsem tu sice nebyla, ale za rok se sem určitě ráda vrátím," dodala. Start a cíl dětského závodu byl ve výšce 1000 metrů nad mořem na stadionu. 

Karel Hudeček z pořadatelského týmu ví o šumavských kopcích své: "Jede se 54 kilometrů, bývalo i víc, v minulosti jsme trasu zkracovali, ale trať, přestože nevypadá, je docela náročná," popisoval. "Když už toho mají cyklisté docela dost, po polovině trasy, tak musí teprve myset na to, že se sem nahoru do nejvyššího bodu budou zase budou vracet. Projedou historickým centrem Vimperka, kolem zámku, kde je to moc hezké,  ale čeká je opravdu náročný návrat." 

Seriál Kolo pro život prostřídává nejrůznější prostředí. Jen namátkou u Orlíku byla blízko voda, při partnerském závodu v Rakousku v Bad Goisernu zase monumentální horské štíty. Co Karel Hudeček obdivuje na Zadově? "My máme lesy. Tady u nás je nádherně. Byť jsou některé cesty asfaltové,  vedou krásným lesy, úžasnou šumavskou přírodou. U nás je prostě hezky. Lesně."

V cíli hlavní trasy byl jako první Pavel Boudný (Česká spořitelna - Accolade cycling team). Výsledky všech dalších kategorií lze najít na stránkách závodu.