Po nuceném stop pro dlouhodobé soutěže se jejich pozornost upnul na boje o finálovou účast na mistrovství České republiky. Před kvalifikačním turnajem se ovšem postihla větší část táborského klubu karanténa a do Jirkova odjela jen šestice hráček Volejbalu poskládaná z obou výběrů. Přes úpornou snahu a statečné výkony skončil celek od Jordánu předposlední s bilancí pěti porážek a jedné výhry. Trenér mladších žákyň Přemysl Oulík přiblížil, jak ponurá nálada po turnaji panovala. „Bylo pro nás velkým zklamáním, že covidová doba přichystala tak výjimečnému týmu takovou překážku,“ přiznal.

Jenže karta se záhy ještě jednou obrátila. Podobné problémy, jaké prožíval Volejbal před kvalifikací, postihly některá jiná postoupivší družstva a táborské žákyně coby náhradnice nakonec na finálový turnaj do Krnova odcestovaly.

Finálové boje vypukly ve třech krnovských halách, nejprve v rámci čtyř skupin. Hráčky Volejbalu od začátku jasně ukazovaly, že nehodlají přijmout skromnou roli; čtyři hrané zápasy ovládly po dvou setech a do osmičlenné nadstavby se probojovaly z prvního místa spolu s družstvem Roztoků.

Výsledky Volejbalu v základní skupině: - Orion Praha 2:0 (14, 23), - Lanškroun 2:0 kontumačně, - Raškovice 2:0 (17, 15), - Svitavy 2:0 (18, 10), - Roztoky 2:0 (15, 19).

Do dalších klání se partě z Tábora započítal triumf nad roztockým souputníkem, a protože záhy zdolala pražskou Kometu, nemohla ji ani následná porážka od KP Brno zastavit v cestě do semifinále.

Výsledky Volejbalu v nadstavbě: - Kometa Praha 2:1 (-20, 21, 9), - KP Brno 0:2 (-20, -21).

V bitvě o finále si to tým Volejbalu rozdal s vítězem sousední skupiny ZŠ Mikulova Praha. Průběžný stav prvního setu byl jako na houpačce, ale psychická výhoda z jeho zisku se postavila na stranu táborských volejbalistek. Ve druhé sadě už dominovaly a po zásluze oslavily postup do finále za vítězství 2:0 (25, 12). A protože v paralelně hraném střetnutí zvítězily žákyně SK Hlincovka nad Královým Polem Brno 2:1, stal se souboj o mistrovské zlato ryze jihočeskou záležitostí.

Navzdory ohromnému nasazení nakonec zůstala táborská výprava pod vytouženým mistrovským vrcholem. S výbornou útočnou hra a podáním soupeřek si nedokázala poradit a podlehla reprezentantkám Hlincové Hory 0:2 (-16, -16). Konec zápasu pochopitelně provázelo prvotní zklamání, které ovšem brzy zahnal lesk republikových stříbrných medailí.

„Celý skvělý a bojovný tým si zaslouží pochvalu,“ vzal si závěrečné slovo kouč Přemysl Oulík. „Nemalý dík patří i rodičům, kteří vážili cestu na kvalifikaci i finálový turnaj. Po všechny dny byli součástí týmu, povzbuzovali a strhávali ostatní k perfektní atmosféře, která nás provázela po celou dobu turnaje,“ prohlásil.

Stříbro z mistrovství republiky podtrhlo výtečnou sezonu družstva, které si už v jejím předchozím průběhu připsalo 2. místo na mezinárodním turnaji PVG v Praze a prvenství v jihočeském krajském přeboru

Sestava Volejbalu Tábor: Tereza Bezdičková, Klára Buzková, Gabriela Gruberová, Lenka Heřmánková, Kateřina Krejčová, Anna Melichová, Beáta Oulíková, Lucie Přibylová, Eliška Příhodová, Leontýna Sedláková, Sára Štrinclová. Trenéři: Přemysl Oulík, Robert Netrval.