Nádherná bitva, Jihostroj má první bod v sérii

Česklé Budějovice - Výborný výkon Jihostroje znamenal výhru nad Karlovarskem 3:1. Jihočeši vedou v sérii 1:0 na zápasy. Odveta bse hraje v pátek od 20.00

2.4.2015

Jihostroj České Budějovice v play offFoto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Pikantní souboj (Sukuba, Rojas, Kust, Novotný i trenér Brom působili v Českých Budějovicích) mezi volejbalisty Jihostroje a Karlovarska si nenechalo ujít téměř 1500 diváků. Domácí začali s velkou chutí, výborně podávali a znemožnili Karlovarsku dobře si připravit útok. Naopak nahrávač Habr mohl kombinovat se všemi útočníky a náležitě toho využíval. První set vyzněl jasně pro České Budějovice (25:15).

Koncert v podání Jihostroje pokračoval i v druhém dějství. Teprve za stavu 19:9 se Západočeši „rozkoukali" a hra se vyrovnala. Náskok domácích už ale byl veliký a set znovu získali Jihočeši (25:18).

Třetí set „otevřela" žlutá karta, kterou dostalo Karlovarsko za zdržování. To byl zřejmě impuls, který hosté potřebovali. Trenéru Bromovi se podařilo namíchat správnou sestavu, Jihostroj začal kupit chyby a karta se obrátila (18:25).

Bitva o první semifinálový bod byla k vidění ve čtvrtém setu. Jihočeši prohrávali 7:10, díky razantnímu Sobotkovu podání stav srovnali. Hnáni bouřlivou kulisou českobudějovické Sportovní haly dokázali v dramatické koncovce vyhrát toto dějství a tím i celý zápas.

Stav série Jihostroj - Karlovarsko je 1:0.

Jihostroj České Budějovice – ČEZ Karlovarsko 3:1 (15, 18, -18, 26), čas: 113 minut, rozhodčí: Hudík, Rychlík, diváků: 1379.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Michálek, Kuliha – libero Hupka (Zapletal, Fila). Trenér Jan Svoboda.

ČEZ Karlovarsko: Rojas, Loftesnes Kust, Mihajlovič, Koláček, Szczerbaniuk – libero Pfeffer (Bartůněk, Sukuba, Janků, Málek), trenér Petr Brom.

Hlasy po utkání:

Robert Hupka, libero Jihostroje ČB: "Občas se to stává, že když vyhrajete hladce dva sety, tak výkon potom trochu spadne. Důležité je, že jsme vyhráli."

Petr Brom, trenér Karlovarska: "Čekali jsme, že Jihostroj na nás přitlačí, to se potvrdilo. Postupně jsme se dostali do zápasu, koncovka čtvrtého setu byla o jedné chybě."

Jan Svoboda, trenér Jihostroje ČB: "Hraje se úplně jiný volejbal než ve čtvrtfinále. Atmosféra je vynikající, byl to trošku zvláštní zápas. Asi nikdo nečekal, že Karlovy Vary tak přehrajeme první dva sety, že se nevypořádají s přihrávkou. Nepolevili jsme, spíš oni se zlepšili. Jsme rádi, že jsme vyhráli."

Autor: Kamil Jáša

2.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Nová Bystřice. Ilustrační foto náměstí.

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.