Letošního 6. ročníku soutěže „Napříč Českou Kanadou" se na dvou distancích zúčastnilo 82 hlídek, což nebyl překonaný rekord v počtu dvojic až čtveřic, ale obě tratě všichni dokončili, i když půl tuctu týmů nestačil ani šestihodinový limit. Do konečného pořadí ovšem i opozdilci byli zařazeni. Celkově závodilo 183 jezdců a jezdkyň.

„Bylo to tvrdé od začátku do konce, ujeli jsme 92 kilometrů s patnácti sty metry převýšení, avšak jsme spokojení. Krajina a terén tady, to je nádhera. Je to super akce, díky," rozplýval se Ivan Kuchyňka, jenž na dlouhé trati skončil celkově čtvrtý mezi 43 hlídkami a na bronzové příčce mezi 19 mixy. V hlídce Malíkov Smiling Bikers s ním jeli Zuzana Tomaschková a Jiří Parkan.

Absolutními vítězi se na delší trase, kde prvotně v systému scorelauf rozhodovaly nasbírané body, stalo duo Lucie Boudná Zdeněk Tišnovský z Brna, které obhájilo prvenství z minulého roku. Vyhrálo přesvědčivě, když před druhou dvojicí dojelo s náskokem 22,13 minut.

Na krátké trati, na které byl hlavní čas, naopak rozhodovaly pouhé vteřiny, jelikož se první tři hlídky vešly do rozdílu 40 sekund. Také zde se nejlépe vedlo mixům. Celkovými vítězi se stali Jana Tůmová Aliaksei Taukauchau, kteří přesně o půl minuty za sebou nechali Ivanu a Petra Kubičkovi z jindřichohradeckého Sdružení orientačních sportů.

Dlouhá trať: Ženy: 1./26. Báječné bludičky (Helena Hudečková Jitka Procházková) 76 bodů.

Muži: 1./3. JH cycling (Martin Meloun Jan Písař Jaroslav Šeliga) 124/5:20:57 hod.

Mixy: 1./1. Život na kolech (Lucie Boudná Zdeněk Tišnovský) 124/4.57:17.

Rodiny: 1./25. Kačomyš (Kateřina Vejvodová Michal Vejvoda) 77.

Krátká trať: Ženy: 1./14. Eden (Kateřina Šplíchalová Dagmar Strouhalová) 3:52:42.

Muži: 1./3. Mlíkaři (Pavel Vlnas Martin Pexa) 2:50:10.

Mixy: 1./1. Neznámí (Jana Tůmová Aliaksei Taukauchau) 2:49:30.

Rodiny: 1./7. Eurofoam Team (Veronika Fajtová Milan Fajt Jakub Fajt) 3:20:26.

Roman Pišný