Bude to zápas, který nabídne těsně před vstupem do play off hodně informací. Jihostroj České Budějovice přivítá Lvy z Prahy.

Víc body aktuálně potřebují Jihočeši. Pohled do tabulky jasně napovídá, jaká je aktuální situace obou týmů. Lvi v průběhu 21 zápasů nasbírali 56 bodů. Jsou první. Pozici lídra jen tak nepustí. Důležité zápasy zvládají skvěle. V sezoně prohráli v české nejvyšší soutěži jen dvakrát.

Zemřel Michal Galis. Na snímku uprostřed
Poslední cesta s "Čangem" Michalem Galisem. Kamarádi se s ním rozloučí v pondělí

České Budějovice už mají na kontě 6 proher. To není málo. Proto má tým trenéra Kowala "jen" 43 bodů a v tabulce je na páté pozici. Polský trenér Jihostroje ale také dokáže svůj tým výborně nachystat na důležité okamžiky. Dokáže sladit hvězdy ze zahraničí tak, aby doma ukázaly sílu. Alexandar Okolič, blokař ze Srbska, který do Č. Budějovic přišel teprve nedávno, se rychle sžívá s týmem. "Carísio je jeden z nejlepších nahrávačů, se kterým jsem se kdy setkal," pochválil Brazilce, který v Jihostroji plní roli kapitána. "Lepšíme se den po dni, zápas po zápasu, trénink od tréninku."

Hodilo by se, aby zlepšení formy Jihočeši předvedli právě teď. Ve Sportovní hale začne repríza loňského finále v 18.00. Řídit ji budou Grabovský a Spáčil. Motivace Jihostroje je jasná. Posunout se do první čtyřky. České Budějovice ztrácejí na čtvrtý Liberec jediný bod a navíc mají zápas k dobru. Podle informací z volejbalového prostředí se zdá, že o zápas je mezi fanoušky ohromný zájem, atmosféra bude strhující.

Podívejte se na video, připomeňte si okamžiky z loňského finále.