Jednotlivé oddíly už zaslaly návrhy nominací ve třech hlavních kategoriích – dospělí, mládež do 18 let a kolektivy, z nichž odborná komise vybere vítěze. Zveřejňujeme kompletní seznam všech navrhovaných sportovců. Slavnostní vyhlášení ankety se uskuteční 25. ledna v Dačicích.

DOSPĚLÍ
Petra Bubeníková (TJ Házená J. Hradec), házená:
je členkou týmu hrajícího nejvyšší soutěž v házené žen - mezinárodní WHIL, 16. místo v soutěži střelkyň této soutěže. Odchovanka klubu hraje na pozici křídla.


Barbora Eliášová (TJ Házená J. Hradec), házená: je členkou týmu hrajícího nejvyšší soutěž v házené žen - mezinárodní WHIL. Hraje na pozici křídla, nominace do širšího reprezentačního výběru žen ČR.


Ivana Ferdanová (TJ Sokol Dačice), judo: 3. místo na mistrovství ČR žen ve váze 70 kg.


Kamila Hořejší (TC Vaněk J. Hradec), triatlon: 2. místo na mistrovství ČR v triatlonu.


Petr Hušek (SK Rico Oliver J. Hradec), ricochet: 1. místo na mistrovství ČR mužů.


Jan Klaška (Won-Hyo Třeboň Třeboň), taekwon-do ITF: 1. místo na mistrovství ČR do 85 kg ve sportovním boji, 3. místo na International Martial Arts Gametu v Estonsku ve sportovním boji,profesionální Mistr Evropy v kickboxu – full kontakt.


Zuzana Kohoutová (TJ Házená J. Hradec), házená: je členkou týmu hrajícího nejvyšší soutěž v házené žen - mezinárodní WHIL. Hraje na pozici pravé spojky, patří do základní sestavy.


Vít Kopeček (FK Sistemo Volfířov), futsal: nejlepší brankář C.K. futsalové ligy, postup s týmem Volfířova do divize.


Kateřina Krupicová (TJ Házená J. Hradec), házená: je členkou týmu hrajícího nejvyšší soutěž v házené žen - mezinárodní WHIL. Hraje na pozici spojky a patří mezi nejúspěšnější střelkyně celé soutěže.


Tomáš Kubeš (KLH Vajgar J. Hradec), lední hokej: brankář, který se svými výkony významně podílel na úspěších družstva mužů ve II. lize a následných barážových utkáních.


Zdeněk Kubík (TJ Jiskra Lázně Třeboň), házená: patří dlouhodobě ke klíčovým hráčům družstva mužů v extralize.


Jiří Malínek (TJ Centropen Dačice), kuželky: 2. místo na mistrovství ČR v kategorii seniorů nad 50 let, člen družstva mužů hrajícího nejvyšší soutěž – 1. celostátní ligu.


Jana Markesová (TJ Házená J. Hradec), házená: je členkou týmu hrajícího nejvyšší soutěž v házené žen - mezinárodní WHIL. Hraje na pozici pivota.


Jan Mraček (Won-Hyo Třeboň), taekwon-do ITF: 1. místo na mistrovství ČR do 78 kg ve sportovním boji, 2. místo na mistrovství ČR v technických sestavách, 1. místo na Czech open ve sportovním boji a v technických sestavách.


Martin Novák (TC Vaněk J. Hradec), triatlon: 1. místo na mistrovství Slovenska v duatlonu, 7. místo na mistrovství Německa klubů.

Pavla Schorná (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), letní biatlon: 1. místo na mistrovství Evropy ve sprintu a ve stíhacím závodě, na mistrovství Asie ve sprintu a ve stíhacím závodě, 3. místo na mistrovství Evropy ve smíšených štafetách, 1. místo v Českém poháru a republikovém žebříčku, držitelka mistrovské výkonnostní třídy.


Luboš Schorný (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), letní biatlon: 1. místo na mistrovství světa v orientačním biatlonu v závodě klasik, 3. místo na mistrovství Evropy ve smíšených štafetách, 4. místo na mistrovství Asie ve sprintu a ve stíhacím závodě, 1. místo na mistrovství ČR ve štafetovém závodě, držitel mistrovské výkonnostní třídy.


Pavol Šurda (TC Vaněk J. Hradec), triatlon: 2. místo na mistrovství Slovenska ve sprinttriatlonu a duatlonu, 3. místo na mistrovství ČR v triatlonu.


Tomáš Šustek (BK Lions J. Hradec), basketbal: odchovanec jindřichohradeckého basketbalu, který se prosadil v minulých sezonách i do týmů nejvyšší soutěže MNBL. Hraje na pozici křídla, patří mezi nejlepší střelce soutěže a je oporou týmu mužů BK Lions J.Hradec v I. lize.

MLÁDEŽ DO 18 LET
Ann Bednářová (Plavecký Klub J. Hradec), plavání - starší žákyně:
1. místo na letním mistrovství ČR - 100 m motýlek, 2. místo na letním i zimním mistrovství ČR - 200 m motýlek, 2. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 200 m motýlek, 3. místo na letním mistrovství ČR - 400 m volný způsob.


Jana Benešová (Sdružení orientačních sportů J. Hradec), orientační běh - juniorka: 1. místo na mistrovství světa v orientačním biatlonu ve sprintu, 2. místo na mistrovství světa štafet v orientačním biatlonu, 4. místo na mistrovství světa v klasickém orientačním biatlonu, 4. místo na mezinárodních závodech Bohemia v orientačním běhu.


Štěpánka Burdová (TC Vaněk J. Hradec), triatlon - žákyně: 1. místo na mistrovství Jihočeského kraje v aquatlonu a triatlonu, 1. místo v Jihočeském poháru Junior Cup v triatlonu (7 x 1. místo).


Tereza Buzková (TJ Házená J. Hradec), házená - žákyně: hraje v kategorii starších žákyň a mladších dorostenek I. ligu, členka výběru Jihočeského kraje na letní olympiádě dětí a mládeže.


Theodor Dlugoš (BK Lions J. Hradec), basketbal - žák: klíčový hráč týmu v žákovské lize kategorie U14. Tento tým v loňské sezoně v nejvyšší soutěži postoupil až do play-off. Hráč byl 7. nejlepším střelcem ligy, je členem týmu kadetů U16, členem výběru Jihočeského kraje na letní olympiádě dětí a mládeže.


Pavel Gellner (TJ Centropen Dačice), motorismus - junior: 1. místo na mezinárodním mistrovství ČR 2011 a vítěz Česko–slovenského poháru 2011 v silničních závodech motocyklů, třída skútr 70.


Viktor Hejlíček (Plavecký klub J. Hradec), plavání - mladší žák: 4. místo na mistrovství ČR - 100 m volný způsob, 7. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 200 m volný způsob a na mistrovství ČR mladšího žactva - 200 m volný způsob.


Mojmír Holec (TJ Centropen Dačice), kuželky - žák: 1. místo na mistrovství ČR v kategorii starších žáků na 100 hodů, 3. místo na mistrovství ČR v kategorii starších žáků ve sprintu – 2x20 hodů, 1. místo v celostátním Pohár mladých nadějí 2011, 1. místo na mistrovství Jihočeského kraje starších žáků, nejlepší hráč družstva v KP dorostu.


Jan Hrbek (TJ Jiskra Třeboň), házená - dorost: nejlepší střelec I. ligy mladšího dorostu (223 gólů), juniorský reprezentant ČR.


Anna Hrdličková (TC Vaněk J. Hradec), triatlon - žákyně: 3. místo v Jihočeském poháru Junior Cup v triatlonu.

Jakub Hrdlička (TC Vaněk J. Hradec), triatlon - žák: 2. místo v Jihočeském poháru Junior Cup v triatlonu.

Adam Chyška (VK Vajgar J. Hradec), veslování - žák: 1. místo na mistrovství ČR žactva ve skifu,vítěz mezinárodní regaty v Třeboni ve skifu a dvojskifu a Polabského poháru s mezinárodní účastí ve skifu a dvojskifu.


Kateřina Jelínková (TJ N. Včelnice), atletika - starší žákyně: trojnásobná mistryně ČR 2011 v kouli, oštěpu a disku, nejúspěšnější členka reprezentace ČR v utkání s Maďarskem, Slovenskem, Chorvatskem a Slovinskem, je pětinásobnou přebornicí Jihočeského kraje a držitelkou čtyř krajských rekordů.


Patrik Jiráček (SK Boxing Třeboň), box - junior: účastník mistrovství Evropy juniorů, vítěz I. ligy seniorů za BCOS Plzeň ve váze 69 kg, 1. místo na mistrovství ČR v kategorii juniorů, vítěz Evropského turnaje mládeže v Třeboni a mezinárodního turnaje seniorů v Rakousku.


Jonáš Kešnar (Union SHK JH), plavání handicapovaných - žák: 1. místo na mezinárodním mistrovství ČR juniorů - 50 m znak, 2. místo na mistrovství ČR juniorů - 50 m prsa, 3. místo na mistrovství ČR juniorů - 50 m volný způsob.


František Klíma (Jiskra Třeboň), veslování - junior: 1. místo na mistrovství ČR dorostu ve sprintu na čtyřce párové a na osmě s kormidelníkem, 3. místo na mistrovství ČR dorostu na dvojskifu a juniorů na párové čtyřce.


Veronika Kopáčková (TC Vaněk J. Hradec), triatlon - žákyně: 2. místo v Jihočeském poháru Junior Cup v triatlonu a na přeboru Jihočeského kraje v aquatlonu.


Romana Kopřivová (Plavecký klub J. Hradec), plavání - starší žákyně: 9. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 200 m prsa, 10. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 100 m prsa, 8. místo na mistrovství ČR staršího žactva - 200 m prsa.


Jan Kostka (MO ČRS J. Hradec), lov ryb na udice - junior: 1. místo na mezinárodním mistrovství ČR juniorů a v žebříčku juniorů ČR za rok 2011, 3. místo na mezinárodním mistrovství ČR jednotlivců a družstev dospělých, 9. místo na mistrovství světa juniorů do 18 let, člen reprezentace ČR.


Jakub Kraus (TJ N. Včelnice), atletika - žák: čtyřnásobný přeborník Jihočeského kraje, 2. místo na letní olympiádě dětí a mládeže ve skoku dalekém, 3. místo na halovém mistrovství ČR ve skoku dalekém, 4. místo na halovém mistrovství ČR na dráze v běhu na 300 m, 5. místo na mistrovství ČR na dráze ve skoku dalekém.


Patrik Kraus (TJ N. Včelnice), atletika - mladší žák: 1. místo na letní olympiádě dětí a mládeže ve skoku vysokém, 2. místo na letní olympiádě dětí a mládeže v běhu na 60 m překážek, 3. místo na mistrovství ČR na dráze ve víceboji, čtyřnásobný přeborník Jihočeského kraje.


Jiří Kulhánek (Won-Hyo Třeboň), taekwon–do ITF - žák: 1. místo na mistrovství ČR a Czech Open ve sportovním boji do 52 kg, 2. místo na Slovenia Open ve sportovním boji a v technických sestavách, 3. místo na Třeboň Open ve sportovním boji a technických sestavách.


Veronika Laštovková (TJ N. Včelnice), atletika - žákyně: členka reprezentace ČR, 2. místo na mistrovství ČR v běhu na 200 m překážek, 5. místo na letní olympiádě dětí a mládeže v běhu na 100 m překážek.


Kateřina Malá (TJ Sokol Dačice), judo - juniorka: 1. místo na mistrovství ČR juniorek ve váze do 78 kg, 1. místo v Českém poháru, nominace a účast na Cadet Evropan Cup v Teplicích.


Karolína Marková (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), letní biatlon - žákyně: 1. místo na mistrovství ČR ve štafetovém závodě v letním biatlonu.


Roman Matějíček (TC Vaněk J. Hradec), triatlon - žák: 3. místo v Jihočeském poháru Junior Cup v triatlonu.


Ondřej Mikulášek (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), letní biatlon - žák: 1. místo na mistrovství ČR ve sprintu a ve štafetovém závodě trojic, vítěz Českém poháru a republikového žebříčku, držitel I. výkonnostní třídy.


Kristýna Minářová (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), letní biatlon - dorostenka: 2. místo ve dvou závodech Českého poháru, 4. místo v celkovém hodnocení Českého poháru a v republikovém žebříčku, držitelka I. výkonnostní třídy.


Hana Olšarová (TJ Házená J. Hradec), házená - žákyně: druhá nejlepší střelkyně družstva starších žákyň, startuje i v I. lize mladších dorostenek, členka výběru Jihočeského kraje na letní olympiádě dětí a mládeže.


Martin Pikl (Bike Team Třeboň), cyklistika, horská kola - mladší žák: vítěz pěti závodů celorepublikového seriálu Galaxy 2011.


Kristýna Pospíšilová (TJ Házená J. Hradec), házená - dorostenka: nejlepší střelkyně družstva mladších dorostenek v I. lize.


Jakub Řehula ( TC Vaněk J. Hradec), triatlon - žák: 3. místo v Jihočeském poháru Junior Cup v triatlonu.


Matyáš Stáňa (Plavecký Klub J. Hradec), plavání - žák: 1. místo v letním poháru žactva - 100 m volný způsob a 100 m polohový závod, 2. místo v letním poháru žactva - 100 m prsa, 200 m polohový závod a 400 m volný způsob, 3. místo v letním poháru žactva - 200 m prsa.

Karolína Šimková (Plavecký klub J. Hradec), plavání - mladší žákyně: 1. místo na mezinárodních závodech Grand Prix v Belgii, 2. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 200 m v polohovém závodě, 100 m polohový závod, 3. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 100 m a 200 m prsa, 100 m motýlek, 3. místo na letním i zimním mistrovství ČR - 100 m prsa.


Lucie Tischlerová (TC Vaněk J. Hradec), triatlon - žákyně: 3. místo na mistrovství Jihočeského kraje v aquatlonu, 4. místo v Jihočeském poháru Junior Cup v triatlonu.


Pavla Vodičková (TJ N. Včelnice), atletika - žákyně: reprezentantka ČR a Jihočeského kraje na letní olympiádě dětí a mládeže a na mezinárodním utkání s Dolním Bavorskem a Rakouskem, 1. místo na halovém mistrovství ČR v běhu na 300 m a ve sprintu na 60 m, 2. místo na mistrovství ČR v běhu na 150 m a ve sprintu na 60 m, pětinásobná přebornice Jihočeského kraje.

KOLEKTIVY
Družstvo žen TJ Házená J. Hradec - házená:
účastník nejvyšší soutěže žen WHIL, v Českém poháru 2011 se probojoval do čtvrtfinále.


Družstvo mužů BK Lions J. Hradec - basketbal: účastník druhé nejvyšší soutěže mužů, finalista play off I. ligy, momentálně bez porážky na 1. místě, postup do čtvrtfinále Českého poháru.


Družstvo mužů Jiskra Třeboň - házená: 10. místo v nejvyšší soutěži v ČR – extralize, 4. místo – Český pohár.


Štafeta juniorek KB Staré Město pod Landštejnem a a SOS J. Hradec – orientační biatlon: 2. místo na mistrovství světa v orientačním biatlonu.


Družstvo mužů Won-Hyo Třeboň - taekwon–do ITF: Družstvo seniorů ve složení Jan Mraček, Juraj Hasík, Jan Klaška, Roman Havlíček a Pavel Štefl získalo 1. místo na mistrovství světa v Koreji ve speciálních technikách a ve sportovním boji, 1. místo na Brno team open - technické sestavy a ve sportovním boji, 2. místo – mistrovství ČR ve sportovním boji, 3. místo – mistrovství světa v silovém přerážení a v technických sestavách, 1. místo na mistrovství ČR ve speciálních technikách a ve sportovním boji.


Družstvo mužů MO ČRS J. Hradec Browning – lov ryb udicí – plavaná: Družstvo ve složení Václav Adamec, Šon Chung Hoang, Jan Kostka, Jaroslav Kostka a Jakub Kabát získalo: 1. místo ve II. lize v lovu ryb udicí na plavanou a postoupilo do nejvyšší soutěže, 3. místo na mezinárodním mistrovství ČR.


Družstvo mužů HC Velká Radouň – lední hokej: účastník krajského přeboru v ledním hokeji.


Družstvo mužů KLH Vajgar J. Hradec - lední hokej: dlouholetý účastník II. ligy, vítěz skupiny Střed a postup do baráže o I. ligu.


Družstvo mužů Jiskra Třeboň - fotbal: účastník krajského přeboru mužů.


Družstvo mužů HBC Olymp J. Hradec - hokejbal: vítěz I. ligy v uplynulé sezoně, v současném ročníku nejvyšší Tipgames extraligy je na 7. místě.


Družstvo mužů Lokomotiva Č. Velenice - kuželky: účastník II. ligy kuželkářů.


Družstvo mužů TJ Centropen Dačice - kuželky: 4. místo v nejvyšší kuželkářské soutěži, osmifinále Poháru České kuželkářské asociace.


Družstvo žen TJ Centropen Dačice - kuželky: účastník II. ligy žen.


Družstvo žen TJ Jiskra N. Bystřice - kuželky: účastník II. ligy žen.

Družstvo mužů SK Suchdol nad Lužnicí - hokejbal: účastník I.ligy mužů.


Družstvo mužů TJ Slovan J. Hradec – florbal: účastník III. ligy mužů.


Družstvo mužů TJ Centropen Dačice – florbal: účastník III. ligy mužů.


Družstvo starších žáků TJ Centropen Dačice - fotbal: suverénní vítěz krajské 1. A třídy starších žáků, družstvo neprohrálo jediné utkání.


Družstvo mužů FK J. Hradec 1910 - fotbal: účastník krajského přeboru mužů.


Družstvo mužů FK Sistemo Volfířov - futsal: postup do divize B (třetí nejvyšší soutěž v republice), postup do osmifinále poháru Fotbalové asociace ČR.


Družstvo mužů TJ Slovan J. Hradec – šachy: vítěz Jihočeské I. divize a po 30 letech postup do 2. ligy.