V barvách českého národního týmu se předvede i hráč extraligové Jiskry Lázně Třeboň Radek Mráz.

Česká juniorka před kvalifikací absolvovala závěrečnou přípravnou fázi, která byla završena utkáním s extraligovou Duklou Praha. Z ruzyňského letiště pak odletěla do Cetinje v Černé Hoře, kde se jejich kvalifikační skupina koná. Třeboňského házenkářského reprezentanta jsme se zeptali na pocity před důležitou kvalifikací.

Jakým způsobem jste před odletem do Černé Hory ladili formu?
Zaměřili jsme se jen na nácvik herních situací a na zlepšení obrané činnosti 0:6 a 1:5. Naštěstí už žádná fyzička.

V reprezentaci se objevujete již delší dobu. Jak vidíte šance národního týmu uspět v této kvalifikaci?
Naše šance jsou vysoké. Největší problém bude asi ve střetnutí s domácími. To se hraje v neděli jako poslední zápas. Nesmíme nic podcenit, nebude to lehké ani s Izraelci a o Bulharech toho zatím moc nevíme. Doposud vše vidím pozitivně.

Jak se vy osobně cítíte před tímto náročným turnajem. Třeboň již delší dobu čeká na start play out, nechybí vám herní praxe?
Vyhranost mi chybět nebude. Absolvoval jsem reprezentační turnaj v Jablonci. Pravidelně navíc hraji v Českých Budějovicích druhou ligu. Snad tedy naopak nebudu unavený.

Pro druholigovou českobudějovickou Lokomotivu jste jako extraligový hráč jistě velmi důležitý.
Neřekl bych že jsem extra důležitým hráčem, tedy ještě mi to nikdo neřekl. Myslím že jsou tam lepší a že to stojí na jiných. V Budějovicích se tuto sezonu pohybujeme v horní části tabulky, panuje určitá spokojenost. Takže na mě moc velká břemena kladena nejsou.

Zpět k reprezentaci. Původně se měla kvalifikace odehrát v Izraeli. Ten se nakonec pořádání zřekl ve prospěch Černé Hory.
Upřímně, je mi to jedno, jestli miny nebo kameny od Černohorců. To byl vtip. V Černé Hoře bude určitě lepší atmosféra. Pro postup by jistě byl ideálnější Izrael, protože největšími protivníky se díky domácímu prostředí stává právě Černá Hora.

VIZITKA:

Radek Mráz
Narozen: 8. listopadu 1988
Výška a váha: 191 cm/87 kg
Klub: Jiskra Lázně Třeboň
Pozice: pravá spojka

Matěj Měchura