Veselí nad Lužnicí

Kurty u zimního stadionu hostily I. ročník turnaje Veselská smeč. Zúčastnilo se 14 dvojic. V silné konkurenci, nechyběla ani dua z nejvyšší soutěže, se nedařilo bratrům Stradovým (Union K. Řečice), hrajícím OP. Nepostoupili ze skupiny a obsadili příčku hluboko v poli poražených. „Vybrali jsme si příliš náročný turnaj na přípravu, ligoví soupeři byli hodně těžcí. Bohužel ani jednou jsme nenarazili na dvojici se stejnou výkonností, jakou máme my. Přeci jen to ovšem byla zajímavá zkušenost,“ nalezl na své účasti pozitivum Jan Strada.

Konečné pořadí:
1. O. Vít – P. Vít, 2. Spilka – Voldřich (všichni Žatec), 3. Flekač – Štěpánek (Čelákovice), 13. Jiří Strada – Jan Strada (K. Řečice).

Třeboň

Celá plejáda reprezentantů ČR a Slovenska, spousta medailistů z ME a MS, se představila na oblíbeném turnaji O třeboňského kapra. Na 26. ročníku, který se konal v horké výhni na pláži Ostende, hrálo 17 dvojic. Nejvíce umu nakonec na břehu rybníka Svět prokázalo mezinárodní česko-slovenské duo Richard Makara, Josef Řehák.

Konečné pořadí:
1. Makara – Řehák (SR, Benešov), 2. Babka – Chytra (Sokol Břve), 3. Novotný – Josef Tirpák, 4. Kulovaný – Těšínský (všichni Děčín).

Mrákotín

Dohromady 62 zápasů bylo sehráno při 18. ročníku turnaje v Mrákotíně, kde startovalo 14 trojic. Nohejbalistům z jindřichohradeckého okresu se tentokrát na úpatí Javořice nevedlo podobně úspěšně jako v předchozích letech. Žádnému triu se nepodařilo projít do závěrečných bojů. Nejlépe dopadl Blažejov – hráči vedoucího celku okresního přeboru obsadili pátou příčku. Mírně favorizovaná Netáhla J. Hradec tentokrát vypadla už před semifinálovými branami, takže neobhájila loňské čtvrté místo.

Konečné pořadí:
1. Lörös Jihlava, 2. LMX Jihlava, 3. Amatéři Jihlava, 5. Csibaiky Jihlava, 5. HZ Blažejov, 7. Netáhla J. Hradec, 9. Trosky J. Hradec.

Jindřichův Hradec

Tradiční turnaj dvojic na tři dopady “Jindřicháč“ se koná na antukových kurtech jindřichohradeckého Tyršova stadionu v sobotu 8. srpna od 9 hodin. Prezentace účastníků bude probíhat od 8 do 8.45 hodin, startovné za dvojici je 200 Kč. Přihlášky je lépe zasílat předem, ale přihlásit se lze i v místě v den akce. Kontakt na pořadatele ze SK OK J.Hradec: Otakar Kinšt (606 934 098, skokjh@quick.cz).

Roma Pišný