Nové Strašecí už přestalo Olymp děsit

Jindřichův Hradec – Hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu přivítali na domácí půdě ve šlágru 19. kola vedoucí tým I. ligy Nové Strašecí, které až do tohoto střetnutí nikdy neporazili.

18.3.2010

Olymp J. H.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Olympu se to sice v normální hrací době nepovedlo ani tentokrát, ale nepříjemnou šňůru nakonec přece jen přeťal, když zvládl lépe závěrečné samostatné nájezdy.

Ve zbývajících třech kolech základní části budou v tabulce třetí Jihočeši hrát už pouze na hřištích soupeřů. O víkendu začínají v Pardubicích, kde se v sobotu utkají se Svítkovem a v neděli s Alfou.
Utkání s kvalitním protivníkem mělo od začátku vysoké tempo. Hrálo se nahoru, dolů a šance se střídaly na obou stranách. Největší možnost měl v závěru první třetiny domácí Martin Marko, ale nedokázal z půl metru trefit prázdnou branku hostí.

Na gólový zápis se tak čekalo až do poslední minuty druhého dějství. Bohužel, jako první se střelecky prosadili „Bubáci“, kteří nejprve využili přesilovku zásluhou Karla Průši a o 15 vteřin později se radovali podruhé, když se nenápadnou ranou ze strany trefil Lukáš Lev – 0:2.

Dva inkasované góly „do šatny“ na psychiku většiny týmů působí negativně, na Olymp ovšem zafungovaly jako polití živou vodou. Do třetí třetiny vstoupil aktivně, vypracoval si tlak a donutil Nové Strašecí řešit situace fauly. V jedné z mnoha přesilovek se tak zrodilo snížení na 1:2, jehož protagonistou byl obránce Petr Kiss.

Jeho branka přišla 10 minut před koncem, takže domácí tým měl ještě dost času nejméně na vyrovnání. Jenže to dlouho nepřicházelo, přestože převaha Jihočechů byla místy drtivá. Alespoň remízu tak J. Hradci zajistil až 17 vteřin před třetí sirénou šťastně Pavel Hembera – 2:2.
O vítězi tak musela rozhodnout exekuce penalt, při nichž domácí gólman Ondřej Průša vychytal Davida Rysse, Lva i jmenovce K. Průšu. Na domácí straně neuspěli Martin Landkammer ani Libor Slanina.

Mečbol byl překvapivě svěřen do rukou dorostence Martina Hunala, jenž nájezd bravurně proměnil. Jindřichohradeckému mužstvu tak nejenže zajistil bod navíc, avšak také premiérovou výhru nad Novým Strašecím.
Martin Marko, útočník Olympu: „Náš nový trenér Marek Hembera má podivínský způsob koučinku. Tentokrát nás překvapil tím, že v úvodu stáhl hru na dvě lajny. Tento svérázný počin mu vyšel dokonale, protože nás tím dostal do tempa. Utkání by se dalo nazvat zápasem jara, my ho brali jako generálku na play off. Jsme rádi za výhru, škoda jen, že nebyla tříbodová.“

J. HRADEC – NOVÉ STRAŠECÍ 3:2 SN (0:0, 0:2, 2:0)
Branky:
35. Kiss, 45. P. Hembera, rozhodující nájezd Hunal – 30. K. Průša, 30. Lev.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 35:28.
Olymp: O. Průša – Adam, Kiss, P. Hembera, Dalík – Plášil, Čapek, Kulik, Landkammer, Matějka, Slanina, Marko, Supek, Frýbl, Hunal.

18.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
V bystřické knihovně je až do konce letošního roku k vidění výstava Pocity.
4

OBRAZEM: V Bystřici vystavují Pocity

Mladík se projel na cizím kole

Volejbaloví veteráni bojovali u Vajgaru o republikové tituly

Jindřichův Hradec - V jindřichohradecké městské sportovní hale se uskutečnilo mistrovství republiky ve volejbalu nejstarší věkové kategorie nad 50 let. Představilo se celkem 16 týmů, z toho byl půltucet ženských družstev.

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Jindřichohradecko - Představujeme miminka narozená od 16. do 21. září.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

České Budějovice - V tělocvičně českobudějovické ZŠ Emy Destinnové se konalo III. kolo ligy talentů v karate s názvem „Ninja Cup“.