Jihočešky začaly špatně a hned zkraje prohrávaly 1:6, což se jim stalo osudným, neboť toto manko až do konce marně doháněly.

„Z naší strany to bylo bez nasazení, nechodili jsme rychle dopředu, obrana hrála nedůrazně. Domácí tým měl naopak patřičný tah na branku, což zúročil i gólově,“ zmínila jindřichohradecká trenérka Iva Jonová.

Hradečanky se v dalším průběhu sice snažily předvádět nacvičené kombinace, šance si rovněž vytvořily, ale čtyřikrát trefily tyč a další šance zlikvidovala brankářka Havlíčkova Brodu.

Domácí družstvo mělo mnohem efektivnější střelbu a náskok postupně vytáhlo až na rozdíl deseti gólů. Ke cti Jihočešek slouží, že se nevzdaly a postupně ztrátu umazávaly, ale na méně než tři branky se dotáhnout nedokázaly.

„Škoda, že jsme tak, jak se nám to dařilo v závěrečných patnácti minutách, nehráli od začátku. Citelně nám chyběla stále nemocná spojka Jasanská, rozehrávka tak visela jen na Plucarové,“ uvedla trenérka.

Hradecké házenkářky jsou v tabulce na 9. příčce a první polovinu základní části zakončí v sobotu 8. prosince doma proti Ivančicím (18.30 hodin).

Jiskra Havlíčkův Brod – Házená J. Hradec 31:28 (17:13)
Branky: Kutlvašrová 9/2, Součková 5, Kohoutová 5, Kvášová 3, Kubalová 3, Kopicová 3, Svobodová 2, Kolanová 1 – A. Dolejšová 10, Plucarová 5, Hondlíková 4, Zahradníková 3/3, T. Dolejšová 2, Rytířová 2, Vlková 1. Vyloučení: 3:0. Žluté karty: 2:0. Rozhodčí: Halada – Kosmák. Diváci: 62.
Házená JH: Formánková, Michalová – E. Kovářová, Vlková, Tržilová, A. Dolejšová, Hondlíková, Plucarová, A. Hauserová, T. Dolejšová, Rytířová, Zahradníková, Ondřejová.