Domácím se vůbec nedařilo a již v poločase prohrávaly o devět branek. Nakonec Izmir zvítězil desetibrankovým rozdílem a postoupil do jarního osmifinále.

V odvetě 3. kola evropského Vyzývacího poháru jindřichohradecké házenkářky na zkušeného soupeře z Turecka nestačily a v domácí hale prohrály o deset branek 21:31. Po porážce v prvním utkání v Izmiru 24:27 to znamená, že postup do jarního osmifinále si bez potíží zajistil jejich soupeř.

O osudu střetnutí bylo rozhodnuto velmi brzy. Jihočešky se neuvěřitelně trápily střelecky a navíc vyrobily spoustu nevynucených chyb, které hráčky tureckého celku bez milosti trestaly. Jindřichův Hradec se v úvodním dějství prosadil jen pětkrát, přičemž od 18. minuty až do přestávky vyšel gólově naprázdno, a to bylo z jeho pohledu osudové.

Po obrátce

Po změně stran tak šlo domácímu celku už hlavně o to, dohrát střetnutí se ctí, což se mu podařilo, a zaplněná hala házenkářky na rozloučenou s pohárovou Evropou odměnila dlouhým potleskem.

Hlasy po utkání: René Kumpán (trenér Jindřichova Hradce): „Soupeř si postup zasloužil. Podařilo se mu odříznout spolupráci Martinkové s Kohoutovou, naopak my nedokázali najít účinnou zbraň na tureckou dispečerku a střelkyni Iskenderogluovou, která prakticky rozhodla oba duely. Navíc nám vůbec nešla střelba a vyrobili jsme moc technických chyb. Ale děvčata netřeba zatracovat, už samotný postup do třetího kola je naším velkým úspěchem.“

FAKTA Z UTKÁNÍ

Házená Jindřichův Hradec BSB Izmir 21:31 (5:14),
nejvíce branek: Martinková 6/2, Bubeníková 4, Pilařová 3 – Iskenderogluová 7/3, Kiragasiová 6, Nahcivanliová 5.
Sedmičky: 5/3:3/3.
Vyloučení: 2:3.
Diváci: 750.
První zápas: 24:27.