Semifinále se plavalo v pražském Podolí, kam se jindřichohradecké ženy a dívky dostaly suverénním způsobem z jihočeského krajského kola. To se uskutečnilo v Českém Krumlově, kde Plavecký klub celkově vyhrál s obrovským náskokem. Zvítězil ve všech 13 individuálních disciplínách i v obou štafetách. Oblastní kvalifikaci na stejném místě absolvovali i hradečtí muži, kteří ze třetí příčky dál nepostoupili.

Oproti kvalifikaci se v semifinále sedmičlenná sestava Jihočešek lehce změnila, když Denisu Hronešovou vystřídala Viktorie Mňuková. Hlavní oporou byla v Podolí Karolína Šimková, jež zvítězila na 100 i 200 metrů prsa a byla druhá na 200 m OPZ. Na druhém místě doplavala také polohová štafeta na 4x100 metrů.

Už v jihočeském kole ženy posbíraly 15222 FINA bodů, což byl zisk, jak se později ukázalo, který by na postup do finále stačil, ale v Praze ho nejen zopakovaly, avšak ještě k němu další body přidaly. Celkově dosáhly sedmého nejlepšího zisku a z českého semifinále jdou přímo do finále, které v sobotu 31. března bude hostit bazén Sareza v Porubě.

Soupeřkami PK JH tam budou plavkyně Lokomotivy Trutnov, áčka plzeňské Slávie, domácího KPS Ostrava, brněnské Komety, jihlavského Axisu, SC PA Pardubice a PK Zlín.

Roman Pišný

Krajské kolo: 1. Plavecký klub J. Hradec (Karolína Šimková, Denisa Hronešová, Viola Válková, Terezie Kinterová, Adéla Lepičová, Vanda Gregorová, Anna Hrdličková) 15222, 2. Plavání Č. Budějovice 8793, 3. Fezko Strakonice 8501.
Semifinále: 1. PK VŠ Slávia Plzeň A 17891, 2. Lokomotiva Trutnov 16387, 3. Plavecký klub J. Hradec (Šimková, Viktorie Mňuková, Válková, Kinterová, Lepičová, Gregorová, Hrdličková) 15389, 4. Bohemians Praha 15097.