Strakonice – Strakonické basketbalistky zakončily vítězně první část základní části Ženské basketbalové ligy. Jestli výhra z Pardubicemi znamená návrat k lepším výkonům, které nebyly v první části soutěže vůbec ideální, mělo naznačit utkání s Lokomotivou Karlovy Vary.  V prvním utkání na palubovce Lokomotivy prohrály Jihočešky o jediný bod a v domácím prostředí chtěly Západočeškám prohru vrátit.
Jako tradičně začaly Strakonické basketbalistky dobře a po sedmi minutách vedly už 16:9. Ve zbývající části první čtvrtiny ale přišel nepochopitelný výpadek a první čtvrtinu Strakonice prohrály 16:20.
Ve druhé části první půle herní krize domácích pokračovala. Po čtyřech minutách druhé čtvrtiny již Strakonice prohrávaly 17:30. Západočešky si ve druhé čtvrtině udržely svoji střeleckou produktivitu z první části hry, zatímco domácí hráčky totálně propadly a ve druhé čtvrtině nastřílely pouhých pět bodů. V poločase tak prohrávaly 21:41 a popravdě řečeno, nic nenasvědčovalo tomu, že by v dalším průběhu zápasu mělo dojít k nějakému zásadnímu obratu.
Poločasová přestávka však domácím hráčkám přece jen pomohla. Strakonické hráčky se vzpamatovaly a poté, co snížily na 26:43, si trenér hostujících hráček raději vybral oddechový čas, protože správně vytušil, že se Jihočešky nadechují k nástupu. Strakoničanky se však zastavit nenechaly a třetí periodu vyhrály 17:11. Stav 38:52 po třech čtvrtinách a především zlepšený výkon Jihočešek dával jistou naději na zvrat do poslední části zápasu.
Strakonické hráčky nehodlaly Západočeškám darovat snadné vítězství a ve zlepšeném výkonu pokračovaly i v poslední části hry. Karlovarská Lokomotiva si ale stále udržovala čtrnáctibodový odstup a pět minut před koncem utkání se zdálo, že její náskok se dotáhnout nepodaří.
V závěru se ale Jihočešky nadechly k mohutnému finiši a závěr zápasu se jim podařilo notně zdramatizovat. Minutu před koncem se dotáhly na šest bodů a ve vzduchu visela dramatická koncovka. Oba body si ale přes veškerou snahu domácích odvezly karlovarské basketbalistky.
Utkání dvou diametrálně rozdílných poločasů tak skončilo hlavně kvůli výpadku ve druhé čtvrtině prohrou Strakonic 56:64.