„Své dovednosti budou měřit jak v noční, tak v denní etapě na celkem třinácti rychlostních zkouškách. Ty mají celkovou délku dvanáct kilometrů,“ uvedl jeden z organizátorů Lukáš Matějů z týmu Radouň MotorSport.


První vozidlo do páteční etapy odstartuje v 19.30 hodin z náměstí v Nové Včelnici, kde bude také umístěn cíl. Závodníci na páteční trase navštíví třeba Malý Ratmírov, Strmilov, Hadravovu Rosičku nebo Okrouhlou Radouň.


„Servisní zóna bude už tradičně umístěna na motokrosové dráze v Okrouhlé Radouni, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout závodní vozy. Zde na lidi také bude čekat občerstvení v podobě výborných klobás z udírny a alkoholických i nealkoholických nápojů,“ láká Matějů.


V průběhu dvoudenních závodů si zájemci v Radouni na stánku mohou zakoupit i upomínkové předměty z letošního závodu.
Sobotní část letošní rallye začne už před půl devátou ráno. Pojede se přes Jalovčí, Malý Ratmírov nebo Starý Bozděchov. Cíl je na novovčelnickém náměstí ve čtyři hodiny odpoledne.


Podle pořadatele budou body v rallye lovit také místní posádky.
„V soudobých vozidlech ve třídě do 1400 cm jsou to Petr Michálek a Jan Hála s vozem Suzuki Swift Gti a taky Karel Karásek s Romanem Hrubým a vozem Škoda 100,“ uvedl Lukáš Matějů.


Třídu „historiků“ zastoupí radouňské dvojice Josef Janů a Tomáš Švácha, startující s vozem Škoda favorit, a Aleš Šojsl s Dušanem Karáskem se Škodou 100. Závodnická rodina, složená ze syna a otce Šelepových, pak na trať vyrazí se Škodou Rapid.

Více informací včetně podrobného harmonogramu a map je k nalezení na webových stránkách pořádající stáje Radouň MotorSport: www.radounmotorsport.cz.

Autor: Adam Hudec

PÁTEK 24. ČERVNA
19.30 start N. Včelnice
20.00 M. Ratmírov – Strmilov
20.30 H. Rosička – O. Radouň
22.15 M. Ratmírov – Strmilov
22.47 H. Rosička – O. Radouň
SOBOTA 25. ČERVNA
 8.20 Strmilov – Jalovčí
 8.45 Strmilov – M. Ratmírov
 9.35 okruh Starý Bozděchov
11.15 Strmilov – Jalovčí
11.40 Strmilov – M. Ratmírov
12.30 okruh Starý Bozděchov
14.15 Strmilov – Jalovčí
14.40 Strmilov – M. Ratmírov
15.30 okruh Starý Bozděchov
16.00 cíl N. Včelnice
(uvedené časy rychlostních zkoušek představují start prvního vozidla)