Ve druhém kole na ně doma čekal finalista minulého ročníku I. ligy z Heřmanova Městce a zápas měl podobné vyvrcholení v podobě vítězné exekuce penalt pro Olymp. Jihočechům v aktuální tabulce patří 3. místo a nyní mají před sebou dvě utkání v Praze na Palmovce. V sobotu proti stále se lepšícím Ďáblům a v neděli proti ambicióznímu nováčkovi z Hostivaře.

Hosté do utkání vlétli plni elánu a už v 73. vteřině nahlodali sebevědomí gólmana Olympu Průši vedoucí brankou. Domácí sice po střele Čapka v 6. minutě srovnali, ale smírný stav vydržel pouze půl minuty. Po inkasovaném gólů padla na domácí hráče deka, navíc neměl svůj den brankář Průša, jenž po dalších dvou trefách soupeře přenechal místo v kleci M. Mátlovi, jenž si tak odbyl prvoligovou premiéru.

Bezzubá druhá třetina, ve které se domácí tým na nic nezmohl, a hosté pouze kontrolovali hru, žádnou změnu skóre nepřinesla.

Velké věci se děly až ve třetím dějství. Jindřichohradečtí hokejbalisté zjistili, že nemají co ztratit a všechny síly vrhly do útoku. Vypracovali si tlak a dostatek střeleckých příležitostí. Zvýšili i důraz, což technickým hostům působilo potíže a často si pomáhali nedovolenými zákroky, které rozhodčí trestali.

V přesilovkách Olymp dokázal zápas zvrátit. Nejdříve snížil Ivan Adam na 2:4, tři a půl minuty před koncem již zkracoval náskok výborně hrající Marek Hembera na 3:4. Vzápětí však opora Olympu inkasovala desetiminutový trest, takže chyběla, když zápas gradoval. Sedm vteřin před koncem poslali rozhodčí za katr hostujícího Wabera a před Olympem, který odvolal gólmana z branky, se tak otevřela možnost hrát nevídanou přesilovku šesti proti třem! K vyrovnání domácímu týmu stačily čtyři vteřinky – Libor Slanina vyhrál buly, dorostenec Martin Hunal posunul míček k Pavlu Hemberovi a ten se přízemní ranou trefil přesně – 4:4.

V penaltové nadstavbě sice Olympu chyběl neomylný zakončovatel M. Hembera, jenž exekuci nájezdů sledoval z trestné lavice, ale jeho absenci vynahradil jistými zákroky M. Mátl. Za svá záda nepustil ani jediný míček, naopak hostujícího brankáře dokázal překonat Slanina a získal tím pro jihočeský celek potřebný bod k dobru.

FAKTA A OHLASY:

OLYMP J. H RADEC– H. MĚSTEC 5:4 TS (1:4, 0:0, 3:0 – 1:0)
Branky: 6. Čapek, 36. Adam, 42. M. Hembera, 45. P. Hembera, TS Slanina – 2., 13. Kišš, 6. Kadaňka, 14. Waber. Asistence: P. Hembera, Slanina, Hunal – Švihlík, Kopecký, Drenko, Filip.
Střely na branku: 35:33.
Vyloučení: 8:9.
Využití: 3:0.
Diváci: 100.
Olymp: Průša (14. M. Mátl) – Adam, Frýbl, Hunal, P. Hembera, Dalík, B. Mátl – Kiss, Marko, Kulik, M. Hembera, Slanina, Supek, Čapek, Jindra, Krčmár, Čermák.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ:

Jaroslav Matějka, trenér Olympu: „Zhruba prvních osm minut se hrál hokejbal nejvyšších kvalit, pak jsme se začali trápit a nedalo se na to koukat. V závěrečné části hru pohltily emoce, nám při nich přálo více štěstí.“

Jiří Plášil, distancovaný útočník Olympu: „Byl to zápas gólmana Marka Mátla, ten týmu výrazně pomohl ve druhé třetině, kdy jsme se herně hrozně trápili. Městec hrál v té době hodně přesilovek, při nich nás brankář podržel v několika těžkých situacích. Pátý inkasovaný gól by nás asi definitivně položil.“

Jaroslav Kulik, útočník Olympu: „Naší první formaci se střelecky nevede. Zatím to nevadí, protože se daří ostatním, ale už bychom měli zabrat. Osobně mám raději zápasy na hřištích soupeře, tam necítím takový tlak okolí.“

Roman Pišný