Olymp do utkání na domácím hřišti na hradecké Hvězdárně vstoupil výborně a v první třetině si dokázal vypracovat dvoubrankový náskok. V dalším průběhu však na aktivitu v útočném pásmu nenavázal a z jeho strany přišla série neproměněných šancí. Tábor nakonec dokázal skóre srovnat a na řadu tak muselo přijít prodloužení, v němž však gól nepadl. Zápas tak rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž si Olymp počínal lépe a připsal si bod navíc.

„Na začátku zápasu se zdálo, že s Táborem nebudeme mít problém, ale během druhé třetiny jsme polevili, soupeř se snížením dostal do hry a nakonec si z našeho hřiště odvezl bod. Je velká škoda naší nemohoucnosti v koncovce,“ uvedl kapitán Olympu Marek Miláček.

Olymp Jindřichův Hradec – Kalich Tábor 3:2 SS (2:0,0:1,0:1)

Branky a nahrávky: 4. Miláček (Majerik, Přibyl), 6. Landkammer (Rychtecký, Hunal), rozhodující nájezd Švábirt – 26. Machálek (Menzel), 34. Machálek (Portl). Vyloučení: 7:11, navíc Vaníček (Tá) 10 min. Využití: 1:1. Rozhodčí: Novák, Prchlík. Diváci: 40.

Do hry zasáhly o další tři druholigové týmy z Jindřichohradecka. Nová Včelnice v okresním derby nestačila na Pluhův Žďár a navíc nedokázala ani skórovat. Suchdolské béčko si pak dojelo pro vítězství na hřiště budějovické Rosy.

Dranreb Nová Včelnice – Beer Stars Pluhův Žďár 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 9. Paščenko (Sabol, Mervard), 27. Šlégr (Holík, Sabol), 28. Houdek (Jann, janák), 35. Holík (Šlégr, Ondřej). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Rozhdčí: Pátek, Veleba.

Rosa České Budějovice – SK Suchdol B 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)

Branky: 7. Zachoval, 28. Cvach (Ruprecht, Kaňka), 28. Suchý (Zachoval), 37. Nechvátal (Zachoval) – 8. Lakatoš (Bednář), 9. P. Sládek (Apfelthaler), 25. Smutný, 30. Šlápota (Sviták, P. Sládek), 39. T. Sládek (P. Sládek, Bednář), 44. P. Sládek (T. Sládek). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Rozhodčí: Mikl, Vařák.