Úspěšně si počínali také hokejbalisté Suchdola a Nové Včelnice ve druhé lize.


Jindřichohradecký Olymp se hodlal k úvodnímu bodovému zisku v I. lize dopracovat doma ve třetím kole proti Heřmanovu Městci. Proti ambicióznímu týmu se Jihočeši znovu museli obejít bez mnoha obvyklých opor, avšak tentokrát jim přálo štěstí a v deštivém počasí se dočkali prvního vítězství v sezoně.

Olymp J. Hradec – Ježci Heřmanův Městec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) – Hostující Ježci na hřišti jindřichohradecké Hvězdárny zcela zaplnili svoji střídačku, přijeli s osmnácti hráči do pole. Naopak domácí mužstvo nastoupilo pouze se dvěma kompletními formacemi, trenér Michal Mátl musel nadále oželet start několika zraněných a nemocných členů sestavy.

Do branky Jihočechů se postavil devatenáctiletý Janák; a byl to jeho zápas. Spoluhráčům se totiž příliš nedařilo v útočné fázi, uchýlili se do obrany a gólman neměl moc času na oddych. Hlavní zákrok mladý brankář předvedl hned v úvodu, kdy maskou šťastně vyrazil Weberovu střelu z prostoru mezi kruhy. Hosté byli blízko gólu také při Mlejnkově bekendové dorážce, která těsně minula Janákovu svatyni.

Tlak Ježků více zesílil po změně stran, strážce domácí branky se ocital v ohni střel, vyřešil dvě Hodrovy šance, zvládl Drenkovu dorážku a při Weberově zakončení mu pomohla pravá tyčka. Olymp se postupně osměloval k útočným výpadům, více se začal prosazovat až ve studeném lijáku, který jakoby změnil obraz hry.

Domácí tým se náhle lépe pohyboval, vycházela mu kombinace a také se prosadil gólově, když prokřehlý gólman hostí Smékal pustil za svá záda střely Supka a Čapka.

Góly padly v závěru druhé třetiny a dělilo je 64 vteřin. Ještě méně, a to 11 vteřin, trvala reakce Olympu na Weberovo snížení v úvodu třetího dějství. Matějka rychle vrátil svému týmu dvougólový náskok a Ježkům tím vzal vítr z plachet.

„V závěru jsme ještě dali čtvrtý gól a hosté tak ztratili náladu. Neprosadili se ani v přesilovkách, kterých si užili opravdu velké množství, z toho dvakrát pět na tři,“ informoval o dění v závěru poslední třetiny útočník Olympu Petr Krčmár.

Tento dorostenec hodně litoval, že se mockrát hrálo v nestandardním počtu, proto se na hřiště dostával jen velmi zřídka. Olymp má nyní v I. lize volno, ale v sobotu ho v Č. Budějovicích čeká zápas 2. kola Českého poháru, soupeřem mu bude Betonova Holubov.

Branky:
28. Supek, 29. Čapek, 33. Matějka, 37. B. Mátl – 33. Weber.
Asistence:
Jindra, Kiss, Matějka, Čapek, Supek, Adam, Majerik – Mlejnek.
Střely na branku: 36:38.
Olymp:
Janák – Kiss, Jindra, Adam, B. Mátl – Supek, Matějka, Čapek, F. Krivuš, Majerik, Plášil, Čermák, Krčmár.

Nedostali ani gól

Oba týmy z Jindřichohradecka v jihočeské skupině II. hokejbalové ligy vyhrály, přičemž neinkasovaly ani jediný gól! Zatímco vítězství Suchdol se očekávalo, oslabená Nová Včelnice v Písku překvapila.

V dalším kole hrají muži od Lužnice v neděli v Českých Budějovicích proti slabým Prachaticím a budou chtít potvrdit průběžnou třetí pozici v tabulce. Dranreb ve stejný den hostí od 10 hodin Tábor. V sobotu ještě suchdolští hokejbalisté musí stihnout Český pohár v Blatné.

Suchdol – Pedagog Č. Budějovice 7:0 (2:0, 3:0, 2:0) – Od začátku bylo jasné, že Suchdol bude bez problémů směřovat k zisku všech bodů. Českobudějovického soupeře sevřel do útočných kleští a s pravidelností přidával gól za gólem.

„Měli jsme hru pod kontrolou, mohli jsme vyhrát mnohem větším rozdílem. Kluci mi udělali radost, protože se tentokrát vyvarovali chyb v defenzivní činnosti,“ chválil svůj tým trenér Stanislav Landa.

Branky:
M. Lakatoš 3, Klíma 2, Kalát, Vacek.

Písek – Nová Včelnice 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) – Hosté přijeli pouze s osmi hráči do pole, v sestavě byl i devětadvacetiletý útočník Petr Antušek, který je v Dranrebu na střídavý start z jindřichohradeckého Kombajnu.
Včelnice se snažila hru kouskovat, nikam se nehnala, zabetonovala střední pásmo, občas si pomohla vyhozením na zakázané uvolnění. Do vedení se hosté dostali už v 15. vteřině, kdy se ujala dalekonosná rána Pavla Hembery. Písek se poté hodně snažil o vyrovnání, ale do kolen ho definitivně poslal gól Jaroslava Kulika na 3:0. Ten se prosadil z brejku v době největšího píseckého tlaku.

Branky:
P. Hembera 2, Kulik, Slanina.

Roman Pišný