Jindřichohradečtí hokejbalisté neuspěli v penaltové loterii. V tabulce jsou na 7. místě.

V Pardubicích dokázali vyhrát, v Přelouči prohráli o gól a závěrečný zápas krátké zájezdní série je v 7. kole čekal v Praze.

K utkání s tamními Ďábly jeli Jihočeši sebevědomí, vůbec se netajili, že v hlavním městě chtějí vyhrát. Cíl se jim ovšem splnit nepodařilo, jelikož pražskému mužstvu podlehli po samostatných nájezdech. Nyní mají před sebou čtrnáctidenní přestávku, pokračovat budou až o prvním listopadovém víkendu, kdy doma na Hvězdárně hostí Litoměřice a Kladno.

Olymp na hřišti pražských Ďáblů v této sezoně poprvé venku nastoupil s kompletními třemi útočnými formacemi. Početnější sestava začala utkání divoce, neboť ji hned po úvodním vhazování dostal poprvé a naposledy do vedení Martin Čapek, ale o minutu později už bylo znovu vyrovnáno. Na 2:2 srovnával chvilku před koncem první třetiny Petr Krčmár, avšak poprvé do šaten šel J. Hradec přeci jen s jednogólovou ztrátou.

Chvíli po začátku druhého dějství Ďáblové premiérově navýšili svůj náskok na dvoubrankový rozdíl a měli i více ze hry. Kupodivu ovšem padl gól na druhé straně, když se trefil Čapek, jenž snížil na 3:4 a otupil tím sílu domácí převahy.

Vyrovnání v power play

Pátý gól ovšem visel ve vzduchu i na začátku třetí patnáctiminutovky, už vzhledem k tomu, že hosté hráli několikrát v oslabení.

„Třikrát za sebou jsme byli ve čtyřech a domácí si znovu vypracovali tlak. My jsme se ovšem i v početní nevýhodě snažili být aktivní a vyplatilo se nám to, protože v oslabení vyrovnal Ivan Adam,“ vypověděl Martin Čapek.
Vyrovnaný stav 4:4 však dlouho nevydržel, pražský klub šel totiž opět do vedení a hosté museli dotahovat. Nakonec se jim to podařilo 10 vteřin před třetím klaksonem, kdy Jihočeši zkusili power play. Hra bez brankáře byla ještě umocněna dvěma tresty pro domácí, přesilovku šesti proti třem využil v čase 44:50 min. Martin Marko, jenž dorazil Adamovu ránu z hranice kruhu – 5:5.

Oba týmy se poté pokusily o zisk bodu navíc při samostatných nájezdech. Jediným šťastným střelcem byl domácí Martin Kruček, který překonáním Jana Janáka dovršil svůj hattrick a Ďáblům zajistil dvoubodovou výhru. Z hostů (Marko, Čapek, Matějka, Plášil, Kiss) trestné střílení neproměnil nikdo.

FAKTA O ZÁPASE:

Ďáblové Praha – Olymp J. Hradec 6:5 TS (3:2, 1:1, 1:2 – 0:0)
Branky: Čapek 2, Krčmár, Adam, Marko.
Střely na branku: 24:24.
Vyloučení: 5:7.
Přesilovky: 1:1.
Oslabení: 0:1.
Olymp: Janák – Kiss, Adam, Dalík, B. Mátl, Supek – Marko, Matějka, Čapek –Plášil, Majerik, A. Krivuš – Čermák, F. Krivuš, Krčmár.

Roman Pišný