Hokejbalisté budou o první ligové body usilovat v neděli proti Heřmanovu Městci (14).


Tohoto soupeře totiž Olymp ještě nikdy nezdolal, navíc k zápasu cestoval v hodně okleštěné sestavě. K tomu se v neděli v Novém Strašecí konalo Pecínovské posvícení, které do ochozů hřiště Na Kocourku přilákalo solidní počet téměř 200 diváků a ti domácí hnali vpřed.

V úvodním zápase proti Třemošné chyběla Olympu čtveřice hráčů Dalík, Marko, Krčmár, Soukup, před utkáním v Novém Strašecí k nim na marodku přibyli ještě obránce Jindra a útočník Adam Krivuš.

Pohled na hrací plochu ovšem vůbec nenapovídal, že hosté hrají pouze se dvěma formacemi. Jihočeši vůbec nešetřili se silami a domácí tým zatlačili do defenzívy. Ke své smůle však nedokázali zužitkovat alespoň některou z velkých šancí, kterých si vypracovali velké množství.

Hráči Strašecí si naopak s proměňováním příležitostí věděli rady, přičemž téměř všechny jejich góly se navzájem podobaly.

„Dostali jsme tři laciné branky, když nám chyběl důraz při vhazování v našem obranném pásmu. Gól na 0:2 nám soupeř vstřelil z nařízeného samostatného nájezdu,“ informoval hrající šéf Olympu Jaroslav Matějka, který v úvodu třetího dějství přesnou trefou pomohl hostům až ke snížení na 2:3.

Jenže v té době se znovu projevila největší současná bolest jindřichohradeckého mužstva, jíž je mizerná koncovka.

„Měli jsme dost možností nejméně k vyrovnání, ale vždy shoříme na nedůrazu v zakončení. Pravdou ovšem zůstává, že jsme stále na začátku sezony. Proto neztrácíme hlavu a věříme ve zlepšení,“ doufá Matějka.

FAKTA Z I: LIGY

Nové Strašecí – Olymp J. Hradec 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 23., 39. Horáček, 4. Kuna, 18. K. Průša (TS) – 31. Adam, 33. Matějka.
Asistence: Ryss 2, Lev – Supek.
Střely na branku: 45:39.
Vyloučení: 4:5,.
Přesilovky: 1:0.
Diváci: 180
Olymp: O. Průša – Kiss, Supek, Adam, B. Mátl – Čermák, Matějka, Čapek – F. Krivuš, Majerik, Plášil.

Roman Pišný