Alespoň tak o tom mluvil na tiskové konferenci v sídle firmy i krajský hejtman Martin Kuba. „Chystám se jednat s provozovateli lyžařských areálů na Lipně a na Zadově, jestli by tam nebylo možné vybudovat také snowboardcrossovou sekci. Zde by se mohly děti vyřádit a případně se i potkávat třeba právě s Evou Samkovou a dalšími sportovními osobnostmi. Pro mladé sportovce to bývá obrovská motivace,“ spřádá hejtman plány.

Olympijskou vítězku ze Soči jeho slova potěšila. „I když jsem z Krkonoš, tak do jižních Čech jezdím velice ráda. Na Lipně pořádáme tréninkové kempy pro děti a byla jsem zde i v olympijském parku Rio Lipno. Pokud mi to čas dovolí, vždycky ráda přijedu,“ ujistila Samková.

Na Lipně jsou podle ní podmínky pro snowboardcross ideální. „Kopce jsou tam mírné a široké. Pokud by se vybudovala nějaká tratička, tak by byla pro začínající děti ideální,“ dodala.

Daniel Voženílek
Obdivuji top hráče, na kterých to každý večer stojí, říká Daniel Voženílek

S naší snowboardcrossovou hvězdou se hejtman potkal na semináři. „Naši firmu OIG Power jsme nastartovali v zemi, kde slunce není největším zdrojem energie a přesto jsme s naším Battery boxem dostali světovou inovační cenu. I Eva Samková je ze země, která nemá ideální zimní podmínky, přesto se dostala ve svém sportu na špičku. Baví nás, když se někomu daří,“ řekl Kuba. „S Evou jsme se dohodli, že hodlá ještě přivézt další olympijské medaile,“ vtipkoval.

Firma OIG Power podporuje nejen přední jihočeské sportovní kluby, ale třeba i hokejový Samson. „Chybělo nám želízko v ohni, které může přivézt medaili ze zimních olympijských her,“ s úsměvem konstatoval jednatel společnosti Petr Maroš.