S dětmi se oba ambasadoři po krátkém přivítání hned pustili do plnění různých disciplín Olympijského tréninku. Ze školáků čišela snaha předvést před slavnými sportovci co nejlepší výkony, takže v tělocvičně bylo pořádně živo. Běhalo se, skákalo, padalo na žíněnky a také hlasitě fandilo.

„Když vidíte u dětí ten správný zápal, je to fajn pocit,“ pronesl Jiří Prskavec.

Hradecká škola si považuje, že ji organizátoři vylosovali jako jedinou v Jihočeském kraji pro jarní Olympijské tréninky 2019.

„Projektu Sazka Olympijský víceboj se účastníme sedm let a až nyní se na nás usmálo štěstí a naše děti mohly absolvovat trénink se známými a úspěšnými sportovci,“ podotkl ředitel školy Pavel Štefl.

Učitel tělesné výchovy Tomáš Vybíral, který je zároveň trenérem mládeže jindřichohradeckého basketbalového klubu, zase doufá, že akce podobného typu by mohly přitáhnout ke sportování více dětí.

„Co si budeme namlouvat, ta situace není růžová a dětí organizovaně sportuje stále méně. Kdyby aspoň pár z nich díky kontaktu se slavnými sportovci začalo s jakýmkoliv sportem, bylo by to jenom dobře. Sazka Olympijský víceboj má rozhodně smysl,“ domnívá se Tomáš Vybíral.

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky, který má za cíl ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu.