Jindřichohradecký celek čeká v sobotu střetnutí na půdě tuzemského vicemistra Zory Olomouc (17.30) a tímto duelem zároveň uzavře první polovinu společné česko–slovenské soutěže.

V ní se zatím v tabulce devátým Jihočeškám příliš nevedlo, neboť si během deseti kol připsaly jen pět bodů na vlastním hřišti za vítězství nad bratislavským Interem (29:19), Zlínem (24:23) a remízu s Partizánskym (22:22).

Bodový import zřejmě nelze očekávat ani tentokrát a nejen kvůli tomu, že Hanačkám patří v interlize třetí příčka, když si v dosavadním průběhu připsaly do kolonky ztrát pouze jedinou porážku a jednu remízu.
Jindřichohradecké házenkářky totiž nebudou ani zdaleka kompletní. K dlouhodobě zraněným spojkám Lávičkové, Vithové a Sigalové, pro něž sezona už s největší pravděpodobností skončila, na marodku totiž přibyly i Kohoutová, Klečacká a Kupková.

„První dvě jsou zraněné, Kupková prodělala anginu, takže u ní je naděje, že bude moci nastoupit. Naopak k dispozici už bude Hroníčková a potěšitelné je, že naplno trénuje také Eliášová, která by se do sestavy mohla zařadit v průběhu února,“ vysvětlil trenér Házené J. Hradec René Kumpán.

Další otazník pak visí i nad startem kapitánky Pilařové a brankářky Bezpalcové. „Obě mají špatnou kondici,“ lakonicky poznamenal kouč.
Jeho tým zítra v Olomouci zahajuje sérii čtyř velmi těžkých lednových duelů. Poté se totiž představí ještě v Michalovcích, ve Veselí nad Moravou a nakonec doma přivítá v jihočeském derby Písek.