Jindřichohradecké házenkářky v premiérové sezoně mezi českou elitou skončily čtvrté.

Přičteme–li k tomu ovšem osmé místo v základní části interligy a získání účasti pro příští ročník v evropském klubovém poháru Challenge Cup, nelze jinak, než považovat vystoupení nováčka za veleúspěšné!

„Hlavním cílem pro letošní sezonu bylo udržet interligu, což se nám podařilo splnit. V základní části jsme získali 19 bodů, čímž jsme v šestileté tabulce během jedné sezony přeskočili Nitru, Cheb či Kunovice. Takže naše hodnocení je veskrze kladné,“ tvrdí asistent trenéra a jednatel Házené Jindřichův Hradec Jan Dvořák.

Účast v play off o nejlepší český tým už bylo takříkajíc nad plán. Jeho další účastníci – Olomouc, Veselí nad Moravou a Slavia – ukázali, že hráčská kvalita, zkušenost i finanční zázemí je v současné době na jejich straně, ale to zatím nemusí jindřichohradecký soubor mrzet.

„Ostudu jsme určitě neudělali. Realita je ovšem taková, že všechny tři zmiňované celky mají nesrovnatelně lepší možnosti než my, což při pohledu zpět dlouhodobě potvrzují. Vždyť se jedná o nejúspěšnější tuzemské kluby,“ podotkl Dvořák.

Házenkářky sice ukončily soutěžní sezonu, ale to zatím neznamená, že by dostaly zasloužené volno.

„Hned jsme najeli na první fázi letní přípravy, která pod vedením trenéra René Kumpána skončí 6. června. Děvčata čekají zejména činnosti zaměřené na fyzičku, tedy převážně běh a kolo. Následovat bude pětitýdenní dovolená a k zahájení hlavní tréninkové fáze se znovu sejdeme 14. července,“ vysvětluje.

O případných změnách v hráčském kádru je zatím hodně předčasné hovořit, nicméně příliš odchodů se očekávat nedá.

„Jádro týmu určitě zůstane pohromadě a spíše bychom ještě rádi posílili. Určitě bychom uvítali kvalitní spojku, ale uvidíme, jak se situace vyvine. Hodně bude záležet i na našich finančních možnostech,“ uzavírá pragmaticky jednatel úspěšného oddílu.