V pořadí již 56. ročník ankety ovládl kapitán hokejistů extraligového Motoru Pavel Pýcha a Pavla Schorná se zařadila po bok dalších skvělých sportovců, jako je brankář fotbalistů Dynama Jaroslav Drobný, španělský volejbalista Jihostroje Miguel de Amo, čerstvý mistr republiky v cyklokrosu Michael Boroš z Tábora či motocyklový závodník Martin Michek, který se právě pere o umístění v elitní desítce na Rallye Dakar.

Pavla Schorná, několikanásobná a úřadující Sportovkyně roku okresu Jindřichův Hradec, si v uplynulém roce připsala řadu významných úspěchů, přestože sportovcům velmi ztrpčovala život nejrůznější omezení v souvislosti se šířením koronaviru.

Z těch největších musíme zmínit dva tituly mistryně republiky v letním biatlonu, když v Letohradu vyhrála sprint i vytrvalostní závod a zároveň v kategorii žen ovládla i žebříček Českého poháru v tomto sportovním odvětví.

Závodnice ze srdce České Kanady triumfovala i v zemi našich východních sousedů, kde se stala mezinárodní mistryní Slovenska v letním biatlonu a rovněž zvítězila v ceněném Viessmannově poháru.

Medailistka z evropských i světových šampionátů potvrdila v uplynulém roce i své vytrvalecké schopnosti. Tradičně se jí vedlo na mistrovství republiky v běhu do vrchu, v němž 9,5 km dlouhou trasu na horu Šerák nedaleko Bělé pod Pradědem zvládla jako druhá nejrychlejší za plzeňskou Terezou Hrochovou a získala stříbrnou medaili.

Staroměstská závodnice s úspěchem absolvovala nejen šampionáty, ale dokázala uspět i na dalších akcích, z nich můžeme vybrat třeba vítězství v běhu Jimenice - Žalý, který je součástí Českého pohár v běhu do vrchu.

Loňskou sbírku úspěchů Pavla Schorná završila ziskem bronzové medaile na tuzemském šampionátu v přespolním běhu, který hostily pražské Běchovice. Tam ji na osmikilometrovém klání předčily pouze vítězná Tereza Hrochová a druhá Simona Vrzalová z Vítkovic.