O výhře domácího jindřichohradeckého nováčka nejvyšší soutěže od začátku nebylo pochyb. V jeho sestavě chyběl pouze Erik Eisman, jenž léčí drobné zdravotní obtíže. Naopak nově zrozený tým z Brna přijel oslaben mnohem více, chyběli například Michal Norwa či Štěpán Vrubl, zkušenost tak v týmu hostí zastupovali pouze jednatřicetiletý Radek Helekal a dvěstěšestnácticentimetrový pivotman Oldřich Lenhart. Ten měl zastavovat podkošovou sílu Jihočechů, ale bránit a přehrávat Jana Tomance (204 cm), Radima Kramného (214 cm) a Tomáše Vošlajera (211 cm) se mu vůbec nedařilo.

Lvi prohrávali pouze jedinkrát, a sice ve 3. minutě 3:4. Síla základní pětky J. Hradce ovšem byla veliká, nový kapitán Jan Pavlík a při svých parametrech neuvěřitelně pohyblivý Kramný pomohli v 8. minutě až k desetibodovému náskoku – 21:11. Ve druhém herním období se hráči BK Lions často dopouštěli technických chyb a ztrát, takže Brno ze snadných střeleckých pozic v 18. minutě snížilo až na rozdíl šesti bodů. Závěr poločasu avšak patřil domácím hráčům Romanu Zachrlovi a Ondřeji Dygrýnovi, kteří rozdíl v půli vrátili zpět na 13 bodů – 48:35.

Vstup do třetího dějství Lvům vyšel skvěle 6:0, náskok tak rychle narostl, ve 27. minutě byl poprvé dvacetibodový. Na palubovce v těch chvílích vládlo duo Tomáš Vošlajer – Roman Zachrla, které se společným dílem staralo o bodový přípis. Obzvláště Zachrlovo přesné zakončování z odskoku bylo odměňováno nejen body, ale i aplausem publika. V závěrečné čtvrtině se Jihomoravané ze hřiště někam vytratili. Měli sedmiminutový střelecký výpadek, kdy nedali jediný bod z vyložených pozic ani ze šestek. Poslední část hry Lions vyhráli 18:3!

„Zápas určitě splnil svůj účel, byl kvalitní pozvánkou pro fanoušky na celou sezónu. Pozitivem je přístup všech hráčů, každý makal na sto procent," byl po utkání spokojen sportovní ředitel BK Lions Radim Valcha.

BK Lions J. Hradec – JBC MMCIté Brno 87:51 (26:17, 48:35, 69:48)

Body: Zachrla 15, Tomanec 14, Kramný 12, Pavlík 12, Vošlajer 9, Dygrýn 7, Fröhde 6, Melski 5, Kysela 4, Čech 3 – Šiška 13, Lenhart 10, Šmíd 9, Helekal 6, Šír 5, Šaňák 4, Pavlučík 2, Paunovič 2. Fauly: 29:22. 5 OCH: 1:0 (36. Dygrýn). Trestné hody: 28/22 – 27/14. Trojky: 5:3.