Na Hvězdárně totiž porazili východočeskou Přelouč po penaltovém rozstřelu, když předtím v normální hrací době utkání skončilo nerozhodně 2:2.

V sestavě jindřichohradeckého týmu už se představila řada posil z bývalého druholigového novovčelnického Dranrebu, přičemž právě tito hráči patřili k výrazným postavám duelu.

Zvláště útočník Marek Hembera o sobě dal hodně vědět, vždyť si ze zápasu do statistik připsal tři kanadské body za dvě branky a jednu gólovou přihrávku.

V dalším kole se Olymp znovu představí doma. Už nadcházející neděli od 14 hodin bude hostit finalistu minulého ročníku z Heřmanova Městce.
Duely J. Hradce s Přeloučí se vyznačují vždy velkou vyrovnaností a nejinak tomu bylo i tentokrát. V úvodu byl na obou soupeřích vidět vzájemný respekt, hrál se však svěží hokejbal zakončovaný častou střelbou.

Po bezbrankové první třetině si domácí v prostřední části hry vynutili převahu a M. Hembera posla Olymp v 19. minutě do vedení. To však nemělo dlouhého trvání, protože vzápětí šel za katr kapitán Kiss a hosté v přesilovce srovnali.

Smírný stav vydržel jen 83 vteřin a tentokrát se z využité početní výhody radovali jindřichohradečtí hokejbalisté, když se mezi střelce zapsal Supek.

Ve třetí třetině převzala iniciativu na své hole Přelouč a vypracovala si místy až drtivý tlak. V těchto chvílích držel Olymp svými zákroky brankář Janák, obzvláště dvojité zakončení Vorby pokryl doslova zázračně. Zcela po zásluze byl několikrát odměněn potleskem solidně zaplněného hlediště. Vyrovnání se Jestřábi nakonec přeci jen dočkali, když právě agilní Vorba využil velkou chybu Jihočechů – 2:2.

Nerozhodný stav vydržel až do naplnění pětačtyřiceti minut základní hrací doby. Obě mužstva si tak rozdělila po bodu a o jeden navíc si zasoutěžila při penaltách. V nich si žádný přeloučský exekutor na Janáka nepřišel, naopak na technická zakončení posil M. Hembery a Slaniny hostující gólman Brykner žádný adekvátní zákrok nenalezl.
Jaroslav Matějka, trenér Olympu: „Chybělo nám více důrazu, abychom vyhráli v normální hrací době. Přesto jsme s dvoubodovou výhrou spokojeni. Jsem moc rád, že přišlo tolik diváků, kéž by to tak bylo pokaždé. Všechny zvu v neděli na zápas s Heřmanovým Městcem, to bude rovněž pěkná podívaná.“

Ondřej Průša, brankář Olympu: „Na úvod sezony to byl pěkný zápas. Výhra je úspěchem, protože Přelouč bude patrně patřit mezi favority první ligy.“