V rámci osmnáctičlenné reprezentace České republiky se těchto vrcholných světových závodů zúčastní i pět současných či bývalých studentů Sportovního gymnázia Vimperk, současných či bývalých členů Fischer Ski klubu Šumava Vimperk.

Mezi juniory nás budou reprezentovat Jakub Švejda a Šimon Pavlásek, v juniorkách potom Barbora Havlíčková a Adéla Nováková a konečně v kategorii muži U23 pak Tomáš Kalivoda. V náročném programu čekají na závodníky tři individuální závody (sprint volně, intervalový start klasicky a hromadné starty na dlouhých tratích volně) a štafety, které jsou zařazeny na závěr tohoto podniku. Mezi největší želízka v ohni v rámci české výpravy určitě patří Barbora Havlíčková v distančních závodech, Adéla Nováková ve sprintu i Tomáš Kalivoda v kategorii do 23 let.

Za zmínku stojí také účast dalšího absolventa sportovního gymnázia Martina Hojdekra, který na akci působí jako člen servisního týmu.

Držíme palce našim zástupcům a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho města. Takto početné zastoupení Vimperáků v rámci vrcholné světové akce je historicky rekordní a troufám si tvrdit, že krom talentu a tréninkové píle sportovců má značný podíl také domácí tréninkové zázemí na Vodníku. Právě tato generace, reprezentující nás nyní na mistrovství světa (ke které patří i současní biatlonisté Ondra a Jirka Mánkovi), mohla od svých dětských let využívat ke svým tréninkům v té době jedinečné podmínky. Važme si toho, pokusme se společně najít cestu dalšího rozvoje tohoto krásného areálu hojně využívaného nejen vrcholovými sportovci ale i širokou veřejností.

Zbyněk Pavlásek