Hostujícímu týmu na západě Čech vůbec nevyšel první poločas, v němž nabuzený soupeř, jenž rovněž usiluje o postup mezi nejlepší tuzemské kvarteto, dokázal odskočit na rozdíl sedmi branek (15:8). Ještě zhruba patnáct minut po přestávce tvrdily muziku především hráčky Plzně, které si vybudovaly dokonce jedenáctigólový náskok (23:12), ale Jihočešky ve zbytku duelu přece jen zmobilizovaly síly a začaly dotahovat. Porážku nakonec zmírnily na rozdíl čtyř branek, což značí, že v případě shodného bodového zisku po závěrečném kole mají lepší bilance ze vzájemných duelů, neboť u Otavy plzeňského soka porazily 29:21.

Kateřina Hromádková, trenérka Písku: „Úvodní poločas se nám vůbec nepovedl. Nevím, zda to přisuzovat nervozitě z důležitosti zápasu. Trápili jsme se, nebyli jsme schopni prosadit se na postavenou obranu Plzně a naopak jsme v defenzivě hodně chybovaly. Po změně stran však hráčky zabojovaly a výsledek aspoň zkorigovaly do přijatelné podoby, ale síly na to zápas otočit už jsme neměli. Porážka nás velmi mrzí, zvlášť když za námi dorazilo hodně příznivců z Písku, kteří dokázali vytvořit skvělou atmosféru. Za podporu jim moc děkujeme, ale bohužel jsme si situaci zkomplikovali. V závěrečném duelu, který s definitivní platností rozhodne, hostíme Olomouc, která je naším přímým konkurentem v boji o postup do vyřazovací fáze, Věřím, že domácí palubovka bude naší výhodou. Zápas se hraje už v středu, moc času na to vymýšlet něco nového není. Chtěli bychom navázat na poslední úsek naší hry v Plzni. Víme, že nám stačí bod, ale na remízu se v házené hrát nedá. Věřím, že klíčové utkání zvládneme.“

DHC Plzeň – Sokol Písek 28:24 (15:8)

Branky: V. Galušková 11/4, Franzová 5, Kepková 4, Panošková 2, Vlachová 2, Bušauerová 1, L. Galušková 1, Kantnerová 1, Lásková 1 – Pešková 6, T. Pokorná 5/1, K. Kubišová 4, Stellnerová 3, Svobodová 2, Chlupová 1, Součková 1, A. Velková 1, B. Velková 1. Rozhodčí: Brzósková, Sovová. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 4:3. ŽK: 2:1. Diváci: 236.

Další výsledky 25. kola
Stupava - Michalovce 15:41, Hodonín - Chorzów 23:31, Olomouc - Slavia Praha 18:30, Šaľa - Zlín 42:28.