Házenkářky Mostu potvrdily na jihu Čech roli vysokého favorita a Severočešky porazily Sokol Písek rozdílem devíti gólů 22:31.

Účastník evropské pohárové soutěže to u Otavy ovšem neměl vůbec jednoduché. Alespoň v prvním poločase byly domácí hráčky favorizovanému celku z Mostu vyrovnaným soupeřem.
Do Písku přijela mostecké házenkářky podpořit početná skupina jejich příznivců, zahanbit se však nenechali ani fanoušci píseckého klubu a zápas tak provázela výborná atmosféra.
Písečanky vstoupily do zápasu bojovně naladěny. Pevnou hostující obranu se pokoušely překonat hlavně přes pivotmanky Benešovou a Michkovou, které si s tvrdými mosteckými obránkyněmi užily své. Mostecké házenkářky překonávaly domácí obranu podstatně jednodušeji, avšak i díky výborné gólmance Šíbrové v písecké brance byl po deseti minutách stav 4:5.
Teprve po čtvrthodině hry se mosteckým hráčkám podařilo odpoutat na rozdíl tří gólů. Domácí kouč Slavík ale své svěřenkyně zklidnil při oddechovém času, na hřiště poslal zkušenou Zuzanu Kohoutovou a po dvaceti minutách to bylo znovu o jedinou branku, když Písek prohrával 10:11. Most pak vedl 10:12 a po snížení Michaely Součkové na 11:12 si time-out vybral i mostecký trenér Hudák.
Jihočešky pokračovaly v bojovném a obětavém výkonu až do konce poločasu, v jeho závěru se však přece jen začala prosazovat spíše větší kvalita soupeře. Mostečanky nakonec odcházely do kabin se čtyřbrankovým náskokem 12:16.
Hostující hráčky ve druhé půli zrychlily hru a vysunutou obranou otupily útočnou sílu píseckého celku. Ve čtyřicáté minutě už domácí Sokol prohrával 13:21. Most pak odehrál čtyři minuty oslaben o jednu hráčku v poli, domácí Sokol toho však ke snížení nevyužil a deset minut před koncem zápasu prohrával už o jedenáct gólů 15:26.
Domácí tým bojoval o co nejlepší výsledek až do konce utkání a zápas nakonec skončil výhrou Mostu 22:31.
Ostatní zápasy: Poruba – Veselí 28:22, Písek – Most 22:31, Olomouc – Michalovce 29:34, Šaľa – Prešov 35:20, Bratislava – Partizánské 13:35
Už tento pátek hrají házenkářky Písku v domácí obloukové hale další interligové utkání proti Veselí nad Moravou. Hned v neděli jedou do Prahy, kde se utkají se Slavií.

Fakta z utkání: Sokol Písek – Baník Most 22:31 (12:16) – Branky: Šichmanová 4, Vrabcová 4/2, Malá 3, Kohoutová 3 – Súkeníková 5, Szarková 5/1, Weisenbilderová 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 4 – 5. Diváků: 310.