Házenkářky interligového Písku mají za sebou náročný víkend. V pátek hostily ve veledůležitém utkání na domácí palubovce Veselí nad Moravou a v neděli večer hrály v Praze těžký zápas se Slavií.

Trenéra Slavíka těší především vítězství v pátečním duelu proti Veselí. „Jsem spokojený hlavně s výkonem v prvním poločasu. Hráli jsme opravdu dobře. Ve druhé půli jsme měli asi pětiminutový výpadek, kdy se soupeř dotáhl. Pak jsme ale zase dali dva důležité góly, navíc nás podržela brankářka a náskok jsme znovu zvýšili na sedm gólů. Zápas s Veselím byl z naší strany celkově velmi dobrý," pochvaluje si písecký kouč.
V dresu Veselí nad Moravou nastoupila do branky Žaneta Stojarová, ještě v loňské sezoně hráčka Písku. Po gólové smršti domácího týmu však byla brzy vystřídána, aniž by si pořádně sáhla na míč. „Možná sehrálo určitou roli, že naše holky Žanetu znají. Na druhou stranu na podzim ve Veselí nás Stojarová vychytala," říká Jan Slavík.
Moravanky v Písku představily i další jihočeskou posilu. Ve Veselí totiž od nového roku hostuje házenkářka prvoligového Jindřichova Hradce Barbora Eliášová. Jednou brankou se také zapsala do střeleckého zápisu.
Veselí však přijelo oslabeno o svého trenéra Jána Packa, který po podzimu vystřídal na střídačce trenéra Hudáka. „Nedokáži posoudit, jestli to mohlo mít na výkon hostí nějaký vliv, to je spíš otázka pro Veselí. Jistou roli jeho neúčast sehrát mohla, určitě to nijak nesnižuje kvalitu našeho výkonu," je přesvědčen Jan Slavík.
Zápas v Praze se Slavií už Jihočeškám výsledkově nevyšel, s ostudou se však Písečanky z hlavního města rozhodně nevracely. „Proti Slavii jsme bohužel zaspali úvod utkání. Slávistky nám hned na začátku utekly na 6:1. My jsme přitom neproměnili řadu vyložených šancí a Slavia má natolik zkušené mužstvo, že toho dokáže využít a vypracovala si dostatečný náskok. Hráčky zaslouží pochvalu, že se dokázaly dostat do hry a snížit na rozdíl dvou gólů, víc už nám ale Slavia nedovolila," hodnotí trenér Slavík nedělní vystoupení svého týmu.
Se Slavií se jeho svěřenkyně střetnou dnes znovu v utkání Českého poháru. To se hraje od 18 hodin v písecké obloukové hale. „Bude to asi trochu jiné utkání než v interlize. Kvůli pracovním povinnostem nám bude chybět několik hráček. Naštěstí máme širší kádr, takže příležitost dostanou i další hráčky. Každopádně však chceme odehrát co nejlepší utkání. Na pohárový zápas jsme se připravovali jako na každý jiný. Slavia je vysokým favoritem, my se však musíme soustředit především na vlastní výkon," očekává od pohárového klání Slavík.
Následující víkend bude pro písecké házenkářky odpočinkový. Zápas s Prešovem si již předehrály (26:16) a budou tak mít dostatek času připravit se na zápas s Partizánským. „Volný víkend určitě přijde vhod, protože sezona je dlouhá a hodně náročná. Některé holky mají navíc zdravotní problémy, takže věřím, že se dají do pořádku," vítá víkendové volno písecký trenér.